Partner: Logo KobietaXL.pl

Kim jest pośrednik finansowy i dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Decydując się na kredyt czy pożyczkę powinniśmy dokładnie określić nasze finansowe możliwości. Jeśli nie wiemy jak wysoka powinna być nasza pożyczka, warto skorzystać z usług pośrednika finansowego. To osoba, która pośredniczy w transakcji pomiędzy klientem a usługodawcą (np. firmą pożyczkową lub bankiem).

Pośrednik finansowy jest zatrudniony w instytucji, w której udziela porad. Do jego zadań należy m.in.: wyjaśnienie niezrozumiałych warunków umowy pożyczki oraz instruowanie, jakie formalności należy dopełnić.

Pośrednik finansowy otrzymuje wynagrodzenie wyłącznie wtedy, gdy transakcja między klientem a usługodawcą dojdzie do skutku. Dlatego ważne jest dla niego, aby nakłonić kupującego do skorzystania z przedstawionej mu oferty. Korzyść ma również klient. Może on liczyć na pomoc związaną z dopełnieniem wszelkich formalności, gdy sięgamy np. po pożyczki na raty.

Jak skorzystać z pośrednika finansowego online?

Prócz tego, że z pomocy pośrednika możemy skorzystać stacjonarnie, istnieje także możliwość uzyskania porady online. Z usług pośrednika finansowego online korzysta się w taki sam sposób, co z oferty standardowej instytucji pożyczkowej. Wystarczy, że na stronie internetowej wybranego pożyczkodawcy wypełnimy specjalny wniosek. Musimy w nim podać nasze dane oraz parametry interesującej nas pożyczki.

Podane przez nas informacje zostaną zweryfikowane. Pożyczkodawca oceni naszą zdolność kredytową, korzystając z informacji zawartych w bazie BIK czy KRD. Musimy mieć świadomość, że jeśli nie spełniamy choć jednego warunku narzuconego przez wybraną firmę pożyczkową, nie otrzymamy dodatkowych pieniędzy.

Doradca finansowy a broker finansowy

Korzystając z rynku finansowego, warto znać podstawowe pojęcia z nim związane. Bardzo często zdarza się, że konsumenci sektora pożyczkowego mylą doradcę finansowego, pośrednika oraz brokera. Kim jest pośrednik finansowy, wyjaśniliśmy wyżej. Jaką więc funkcję spełniają pozostałe dwie osoby?

Doradca finansowy jest niezależnym ekspertem w dziedzinie lokat, kredytów, oszczędności czy inwestycji. Świadczy on swoje usługi odpłatnie. Z pomocy doradcy finansowego mogą skorzystać zarówno osoby fizyczne, jak i firmy. Bez względu na to czy z porady skorzystamy, czy też nie, za usługę musimy zapłacić. Koszt konsultacji z doradcą finansowym określa zwykle ustalony cennik. Co ważne, doradca nie odpowiada za skutki udzielonych porad.

Broker finansowy zajmuje się z kolei wyszukiwaniem i udostępnianiem informacji finansowej. Fachowcy pozyskują informację, interpretują ją i wyciągają z niej najważniejsze wnioski. Są pośrednikiem w przekazie informacji między jej źródłem, a odbiorcą. Często na podstawie informacji pozyskanych od brokerów podejmowanie są ważne dla rynku finansowego decyzje.

Porównywarka pożyczek pozabankowych - jak działa?

Jeśli nie chcemy korzystać z pomocy pośrednika czy doradcy finansowego, w doborze odpowiedniej wysokości zobowiązania pomoże nam porównywarka pożyczek pozabankowych. Wystarczy, że zaznaczymy interesujące nas parametry pożyczki. W ten sposób uzyskamy listę firm, które oferują odpowiadający nam produkt.

Pamiętajmy jednak, aby dokładnie sprawdzić przedstawioną przez firmy ofertę. Choć są to rzetelni pożyczkodawcy zdarza się, że niektóre promocje (np. dotyczące darmowej pożyczki) są już nieaktualne. Co ważne, korzystanie z porównywarki pożyczek pozabankowych jest zupełnie darmowe. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą weryfikować oferty każdej firmy osobno.

Kalkulator kredytowy - jak dopasować pożyczkę do swoich możliwości?

Dopasowanie wysokości pożyczki do naszych finansowych możliwości to podstawa udanej transakcji. Jeśli nie potrafimy sami określić, jak wysoka powinna być nasza pożyczka, możemy skorzystać z kalkulatora kredytowego. Dzięki wskazaniu wysokości zobowiązania oraz okresu kredytowania otrzymamy wysokość miesięcznej raty. Jeśli będzie ona zbyt duża, wystarczy zmienić wskazane wcześniej parametry pożyczki.

Kalkulator pożyczkowy znajduje się zwykle na stronach internetowych pożyczkodawców. Korzystanie z niego jest zupełnie darmowe. Co istotne, wysokość miesięcznej raty przy tych samych parametrach pożyczki w każdej firmie może się od siebie różnić. To przez koszty związane z pożyczką, które każdy pożyczkodawca ustala indywidualnie.

Tagi:

kredyt ,  pieniądze ,  bank , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót