Partner: Logo KobietaXL.pl

Jak pokazały wyniki badania „Polki o sobie” serwisu Prezentmarzeń, Dzień Kobiet obchodzi 61% respondentek, a już 39% coraz częściej odchodzi od tego zwyczaju. Co ciekawe, dla co trzeciej zapytanej Polki, jest to dodatkowy moment kiedy mężczyzna może się wykazać. Większość Pań podchodzi to tego dnia z dystansem i traktuje go po prostu jako coś miłego (41%). Panie mają również świadomość, że to po prostu marketingowy chwyt zza oceanu (12%).

Współczesnym kobietom znającym swoją wartość wystarczą miłe życzenia (34%) i emocje (26%). Chętnie też obserwują w jaki sposób Panowie się wykażą (23%). Symboliczne kwiatki i czekoladki zaczynają być już passe (17%). Płeć piękna docenia upominki w postaci emocji, takie jak masaż relaksacyjny (23%), lekcję tańca (15%), sesję zdjęciową (12%) czy niestandardowe warsztaty kulinarne (12%).

Upominki w formie emocji dają niezapomniane doświadczenia. Na przykład dla Pańceniących ruch i aktywność dobrym pomysłem może być lekcja niestandardowego tańca, która pozwoli na lepsze poznanie siebie. Kobiety chcą czuć się niepowtarzalne i piękne, więc sprezentowanie im na przykład profesjonalnej sesji zdjęciowej to właśnie nietuzinkowy upominek, co potwierdzają wyniki badania. – mówi Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Niezależność idzie w parze z świadomością bycia atrakcyjną. Kobieta aktywna, według samych Pań, ma swoje pasje i zainteresowania (37%). Jest zadbana, samodzielna, spełniona. Chętnie również uprawia sport (22%) i poszukuje nowych, niestandardowych form rozrywek (25%). Dlatego też w dniu swojego święta chętnie usłyszy komplementy dotyczące figury, wyglądu (41%), intelektu i charakteru (29%) oraz kreatywności i pasji (21%). Chce się podobać. Uważa, że współcześni mężczyźni cenią kobiety wysportowane i aktywne (37%) oraz silne i niezależne (21%). Pewność siebie dla kobiet jest bardzo seksowna. Wygląd (49%), sposób bycia i uśmiech (24%) oraz pewność siebie (12%) - to według nich to co sprawia, że każda jest odbierana jako atrakcyjna.

 

polki

Aż 57% kobiet deklaruje, że lubi być adorowane przez mężczyzn, tylko co trzecia jedynie przez swojego partnera. Wyniki badania pokazują Panów w dość dobrym świetle. Prawie 50% Pań, jak potwierdziło badanie, czuje się docenionych jako kobiety na co dzień. Jak pokazały wyniki sondy zrealizowanej przez serwis Prezentmarzeń, większość Panów pamięta o Dniu Kobiet - tak potwierdza łącznie 88% respondentek. Są to zarówno koledzy z pracy (17%), co trzeci mężczyzna z otoczenia znajomych, a w szczególności partner (29%).

Panie, które udzielały odpowiedzi w badaniu „Polki o sobie” - to kobiety w każdym przedziale wiekowym. Osoby pomiędzy 25 – 34 rokiem życia – 31%, osoby młode pomiędzy 18 – 24 rokiem życia – 24% oraz 14% kobiet dojrzałych w wieku 35 – 44 lat. Odpowiedzi udzieliły teżrespondentki poniżej 18 roku życia – 11% oraz 45 – 55 lat – 11%, a także powyżej 55 lat – 9%. Aż 42% kobiet biorących udział w badaniu zdeklarowało, że żyje w związku małżeńskim, 32% w nieformalnym związku, a 26% Pań jest singielką.

*Badanie w formie ankiety online przeprowadził serwis Prezentmarzeń w lutym 2018 na próbie 1434 respondentek.

Tagi:

kobieta ,  dzień kobiet ,  Polki , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót