Partner: Logo KobietaXL.pl

Odpowiedzi na te pytania poznał HRS, który w ankiecie zapytał Polaków o ich plany wakacyjne. Czego się dowiedział? Podróżujemy w różne miejsca na świecie, czasami spędzamy wakacje w domu lub na działce, jednak ciągle jesteśmy aktywni – uprawiamy sport, zwiedzamy i pływamy.

 

Co ósmy Polak planuje w tym roku wyjechać na urlop – większość wybierze się za granicę, pozostali spędzą wakacje w Polsce. Do swojego wakacyjnego kurortu ankietowaniu dostaną się samochodem (45%) lub samolotem (40%). Jedynie 6% zdecyduje się na podróż pociągiem. Tegoroczny urlop Polacy spędzą aktywnie: 26% wybierze piesze wycieczki, 24% będzie zwiedzać zabytki, a około 23% pływać w morzu, jeziorze lub basenie. Sprawdź, gdzie i co planują jeszcze robić Polacy w trakcie urlopu.

hrs

Jeśli wakacje za granicą, to najczęściej w Hiszpanii lub Portugalii

 

Aż 55% Polaków planuje spędzić wakacje za granicą. W tym roku nie można wyróżnić jednego kraju będącego w centrum podróżniczych zainteresowań Polaków, ale można zauważyć kilka powtarzających się tendencji. 33% badanych zamierza wybrać się do Hiszpanii lub Portugalii, a 16% zdecyduje się na Włochy lub Chorwacje. W odpowiedziach ankietowanych często pojawiały się również Stany Zjednoczone, Japonia i Dominikana. Zaskoczeniem okazał się Egipt, do którego w tym roku pojedzie jedynie 1% Polaków.

 

Nad morze albo w góry? Polacy wybierają Trójmiasto, Kołobrzeg i Zakopane

 

Na urlop w Polsce zdecyduje się 34% badanych. Choć dla co czwartego ankietowanego warunkiem udanych wakacji jest sprzyjająca pogoda, nie rezygnują jednak oni z pobytu nad polskim morzem. Najwięcej turystów zdecyduje się pojechać do Trójmiasta i Kołobrzegu, natomiast fani górzystych terenów wybiorą Zakopane. Jeśli chodzi o województwa, poza pomorskim i zachodnio-pomorskim, Polacy odwiedzą województwo małopolskie, śląskie oraz podkarpackie (Bieszczady).

 

Czytanie książek, wyjście do kina i opalanie się – tak Polacy spędzają urlop na działce

 

8% badanych w tym roku spędzi wakacje na działce lub u znajomych. Ten czas poświęcą przede wszystkim na czytanie książek (39%), opalanie się (28%) i prace ogrodowe (22%), czyli porządkowanie działki, zbiór owoców i warzyw oraz koszenie trawnika. Co ciekawe, jedynie 17% badanych planuje grillować. Polacy, którzy spędzą wakacje w domu, będą aktywni – spotkają się z rodziną i przyjaciółmi oraz będą uprawiać sport. Aż 85% zakłada, że wybierze się do kina, 46% - na basen, a 38% - do teatru.

hrs

Więcej informacji o planach wakacyjnych Polaków znajdziesz w infografice, która powstała na podstawie ankiety przeprowadzonej przez HRS.

Tagi:

podróże,  wakacje,  urlop,  społeczeństwo, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót