Partner: Logo KobietaXL.pl

Singapur wkrótce przestanie zapewniać bezpłatną opiekę medyczną pacjentom z COVID-19, którzy są „nieszczepieni z wyboru”.

 

 

Rząd Singapuru zapowiedział, że osoby nieszczepione „nieproporcjonalnie przyczyniają się” do obciążenia zasobów opieki zdrowotnej w kraju. W związku z tym, ogłoszono, że nie będzie refundacji kosztów leczenia COVID-19 dla osób, które nie zdecydują się na szczepienie.



Bezpłatne leczenie jest obecnie dostępne dla Singapurczyków, stałych mieszkańców i posiadaczy długoterminowych wiz.


Ministerstwo Zdrowia Singapuru stwierdziło, że osoby nieszczepione stanowią „znaczną większość osób wymagających intensywnej opieki szpitalnej”.

Pacjenci COVID-19, którzy nie są zaszczepieni z wyboru, będą mogli nadal korzystać z leczenia, ale pod warunkiem zapłacenia rachunków.


Osoby, które są częściowo zaszczepione, mają dostęp do bezpłatnego leczenia COVID-19 do 31 grudnia, a rząd będzie nadal finansował leczenie osób, które nie kwalifikują się do szczepienia na podstawie zaświadczenia lekarskiego czy dzieci poniżej 12 roku życia.

Singapur ma jeden z najwyższych wskaźników szczepień przeciwko COVID-19 na świecie: 85 procent kwalifikującej się populacji jest w pełni zaszczepionych, a 18 procent otrzymało szczepionki przypominające.

Nie jest też pierwszym krajem, który wprowadza restrykcje dla nieszczepionych.

We wrześniu Niemcy ogłosiły, że nieszczepieni pracownicy, którzy zostali zmuszeni do kwarantanny z powodu koronawirusa, nie otrzymają już odszkodowania.

Francja ogłosiła w październiku, że testy przesiewowe na COVID-19 nie będą już bezpłatne dla osób nieszczepionych. Tak więc aby wejść na podstawie negatywnego testu na COVID-19 do kawiarni czy teatru, trzeba zrobić test na swój koszt.

We Włoszech pracownicy sektora prywatnego i publicznego muszą okazać zieloną przepustkę (cyfrowe lub papierowe zaświadczenie o szczepieniu), gdy zjawiają się w pracy, w przeciwnym razie zostaną odesłani do domu bez wynagrodzenia. Ci, którzy próbują łamać prawo, podlegają karze grzywny w wysokości do 1500 euro.

źródła https://www.seattletimes.com/nation-world/people-unvaccinated-by-choice-in-singapore-will-no-longer-receive-free-covid-19-treatment/

https://www.sbs.com.au/news/people-unvaccinated-by-choice-in-singapore-will-no-longer-get-free-covid-19-treatment/be67ba2d-8cba-4021-ba6d-25b28154d31c?fbclid=IwAR07qTDvEdCIgW5JmLh0Wt_ETSWNH2BTgnM1X2nkc2VDhCYtV6NMLI_Bac0

 

Tagi:

pandemia ,  koronoawirus ,  szczepienie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz