Partner: Logo KobietaXL.pl

Zdjęcie, które ukazało się w La Repubblica, mówi więcej niż tysiące słów. Wizerunek włoskiej pielęgniarki głaskającej siedmiomiesięczne dziecko chore na COVID, które ma być operowane. To historia małego Matteo, dziecka, które po pozytywnym wyniku testu zostało hospitalizowane na oddziale intensywnej terapii w szpitalu pediatrycznym Salesi w Ankonie.

Matteo Maurizio, urodzony w sierpniu 2020 roku, trafił do szpitala 3 marca z powodu pewnych zaburzeń jelitowych. Po przybyciu do szpitala mama i maluch mieli pozytywny wynik testu na koronawirusa. Z powodu zakażenia lekarze oddzielili matkę od dziecka.

Pielęgniarka, ubrana w strój ochronny, położyła się obok chłopca, aby go przytulić, by maluch nie czuł się samotny.


Operacja poszła dobrze i Matteo już wyszedł ze szpitala. Matka dziecka, Roberta Ferrante, po kilkudniowym oczekiwaniu na wiadomości, wpisem w mediach społecznościowych i publikacją zdjęcia podziękowała personelowi szpitala za leczenie.

„To piękne zdjęcie, symbol opiekuńczego uścisku mojego dziecka”. - napisała mama 7-miesięcznego małego Matteo Maurizio, który trafił do szpitala w Ankonie z powodu operacji i jednoczesnego pozytywnego wyniku na Covid.

źródło https://www.repubblica.it/cronaca/2021/03/25/news/covid_le_carezze_dell_infermiera_al_piccolo_matteo_di_sette_mesi_emoziona_il_web-293708738/?ref=search

https://twitter.com/viciocort/status/1374966980873183234

 

Tagi:

pandemia ,  koronawirus , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót