Partner: Logo KobietaXL.pl

66-latek z Zamościa będąc na niebieskim szlaku rowerowym, który prowadzi przez kompleks leśny łączący Zwierzyniec z Obroczą, zauważył pomiędzy drzewami cztery szczeniaki. Obok piesków leżały worki. Mężczyzna powiadomił policję, która szuka sprawcy.

Niestety jeden z psiaków nie przeżył, resztą zaopiekował się pracownik schroniska.

Osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt z policjantami z Posterunku Policji w Zwierzyńcu na numer telefonu 47 815-77-12. W tej sprawie można również kontaktować się z dyżurnym zamojskiej komendy Policji dzwoniąc na dostępny całą dobę numer 47 815-19-00.

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę.” Tak stanowi artykuł 1 ustawy o ochronie zwierząt. Ta sama ustawa zabrania znęcania się nad zwierzętami, a ich porzucanie uznawane jest za znęcanie się. Osoby, które w ten sposób traktują zwierzęta muszą liczyć się z konsekwencjami swojego zachowania i odpowiedzialnością karną. W myśl obowiązujących przepisów za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

źródło https://lubelska.policja.gov.pl/lub/aktualnosci/110863,Policjanci-ze-Zwierzynca-poszukuja-osoby-ktora-wyrzucila-w-lesie-szczeniaki.html

 

Tagi:

pies ,  policja , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót