Partner: Logo KobietaXL.pl
Na szczęście w 2002 roku zadano kobietom fundamentalne pytanie: czy rozmiar penisa ma znaczenie?

Doktor Francken oraz jego współpracownicy poprosili 375 aktywnych seksualnie kobiet po porodzie o wypełnienie kwestionariusza. Zadane przez badaczy pytania dotyczyły funkcjonowania seksualnego kobiet oraz wagi jaką przypisują wielkości penisa partnera.

Czy, Twoim zdaniem, rozmiar penisa ma znaczenie?

  • Tak (60%, 115 Votes)
  • Nie (40%, 76 Votes)

Total Voters: 191

Do analizy wyników wykorzystano 170 zwróconych przez panie kwestionariuszy, a odpowiedź na nurtujące wielu mężczyzn pytanie okazała się zaskakująca. 20% kobiet stwierdziło, że długość penisa jest ważna, jednak odsetek tych, które uznały rozmiar za rzecz najważniejszą, wynosił tylko 1%. Za to aż 55% z pań uznało długość penisa za nieważną, a 22% za problem nie mający żadnego znaczenia.

W sprawie obwodu penisa partnera panie wypowiedziały się w podobny sposób, jednak porównując wyniki obu miar, okazało się że grubość (32%) jest dla kobiet ważniejsza niż długość (21%). Poza tym panie dla których obwód penisa był ważny, wyraziły taką samą opinię na temat jego długości. Co ciekawe podział na grupę kobiet dla których grubość jest ważna oraz takich dla których nie ma znaczenia, nie wykazał różnic ze względu na takie dane demograficzne jak wiek, wykształcenie czy wyznanie.

Badacze nie wykryli także żadnego związku między funkcjonowaniem seksualnym kobiet, a opiniami na temat tego jak ważna jest długość i obwód penisa. Dla porównania warto zaznaczyć, że przeciętna długość penisa Holendra w stanie erekcji to 15,2 cm, a obwód mieści się między 12-13 cm ( van Driel, 1998).

85% kobiet było zadowolonych z rozmiarów penisa swojego partnera, a tylko 55% mężczyzn uznało, że jest usatysfakcjonowanych wielkością własnego przyrodzenia.

Doktor Francken i jego koledzy zwracają uwagę, że niski wskaźnik odpowiedzi na ankietę (45%) sprawia, że uzyskane wyniki trzeba interpretować ostrożnie. Przede wszystkim brak różnic w funkcjonowaniu seksualnym kobiet ogranicza możliwość generalizacji uzyskanych danych. Grubość penisa może mieć większe znaczenie niż długość ze względu na bliższy związek z podnieceniem seksualnym kobiet – tłumaczą badacze. I dodają, że większy obwód penisa może przyczyniać się z pomocą waginy do uczucia „wypełnienia”, to natomiast może prowadzić do wyższego poziomu psychologicznej satysfakcji.


Sprawdź jaki rozmiar jest preferowany przez kobiety! (1 cal=2,5cm)

W 2006 roku socjolog Janet Lever z Uniwersytetu Stanowego w Los Angeles zapytała 52,031 heteroseksualnych kobiet i mężczyzn o ich zdanie na temat rozmiaru penisa. 66% mężczyzn uznało swojego członka za przeciętnej wielkości, 22% za dużego, a 12% za małego. Co ciekawe aż 85% kobiet było zadowolonych z rozmiarów penisa swojego partnera, a tylko 55% mężczyzn uznało, że jest usatysfakcjonowanych wielkością własnego przyrodzenia. Nie dziwi więc fakt, że 45% panów chciałoby aby ich penis był większy, gdy tylko 0,2% zdecydowałoby się na jego zmniejszenie.

              Czytaj Ustalono średnią długość penisa

Najwyraźniej różnice w poglądach mężczyzn i kobiet na temat rozmiaru penisa są znaczące. Panom wydaje się, że nie spełniają wymaganych standardów, gdy w tym samym czasie kobiety są zdecydowanie usatysfakcjonowane tym co widzą na co dzień. Oczywiście temat wielkości męskiego przyrodzenia i satysfakcji seksualnej kobiet wymaga dalszych i bardziej wnikliwych badań na co zwracają uwagę sami autorzy. Może to być jednak niełatwe zadanie, gdyż nie jest to najpopularniejszy temat naukowych rozpraw.

Konrad Bocian https://badania.net/czy-rozmiar-ma-znaczenie/

badania.net

Tagi:

seks ,  kobieta ,  mężczyzna ,  penis ,  psychologia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót