Reklama:
Na szczęście w 2002 roku zadano kobietom fundamentalne pytanie: czy rozmiar penisa ma znaczenie?

Doktor Francken oraz jego współpracownicy poprosili 375 aktywnych seksualnie kobiet po porodzie o wypełnienie kwestionariusza. Zadane przez badaczy pytania dotyczyły funkcjonowania seksualnego kobiet oraz wagi jaką przypisują wielkości penisa partnera.

Czy, Twoim zdaniem, rozmiar penisa ma znaczenie?

 • Tak (60%, 115 Votes)
 • Nie (40%, 76 Votes)

Total Voters: 191

Do analizy wyników wykorzystano 170 zwróconych przez panie kwestionariuszy, a odpowiedź na nurtujące wielu mężczyzn pytanie okazała się zaskakująca. 20% kobiet stwierdziło, że długość penisa jest ważna, jednak odsetek tych, które uznały rozmiar za rzecz najważniejszą, wynosił tylko 1%. Za to aż 55% z pań uznało długość penisa za nieważną, a 22% za problem nie mający żadnego znaczenia.

W sprawie obwodu penisa partnera panie wypowiedziały się w podobny sposób, jednak porównując wyniki obu miar, okazało się że grubość (32%) jest dla kobiet ważniejsza niż długość (21%). Poza tym panie dla których obwód penisa był ważny, wyraziły taką samą opinię na temat jego długości. Co ciekawe podział na grupę kobiet dla których grubość jest ważna oraz takich dla których nie ma znaczenia, nie wykazał różnic ze względu na takie dane demograficzne jak wiek, wykształcenie czy wyznanie.

Badacze nie wykryli także żadnego związku między funkcjonowaniem seksualnym kobiet, a opiniami na temat tego jak ważna jest długość i obwód penisa. Dla porównania warto zaznaczyć, że przeciętna długość penisa Holendra w stanie erekcji to 15,2 cm, a obwód mieści się między 12-13 cm ( van Driel, 1998).

85% kobiet było zadowolonych z rozmiarów penisa swojego partnera, a tylko 55% mężczyzn uznało, że jest usatysfakcjonowanych wielkością własnego przyrodzenia.

Doktor Francken i jego koledzy zwracają uwagę, że niski wskaźnik odpowiedzi na ankietę (45%) sprawia, że uzyskane wyniki trzeba interpretować ostrożnie. Przede wszystkim brak różnic w funkcjonowaniu seksualnym kobiet ogranicza możliwość generalizacji uzyskanych danych. Grubość penisa może mieć większe znaczenie niż długość ze względu na bliższy związek z podnieceniem seksualnym kobiet – tłumaczą badacze. I dodają, że większy obwód penisa może przyczyniać się z pomocą waginy do uczucia „wypełnienia”, to natomiast może prowadzić do wyższego poziomu psychologicznej satysfakcji.


Sprawdź jaki rozmiar jest preferowany przez kobiety! (1 cal=2,5cm)

W 2006 roku socjolog Janet Lever z Uniwersytetu Stanowego w Los Angeles zapytała 52,031 heteroseksualnych kobiet i mężczyzn o ich zdanie na temat rozmiaru penisa. 66% mężczyzn uznało swojego członka za przeciętnej wielkości, 22% za dużego, a 12% za małego. Co ciekawe aż 85% kobiet było zadowolonych z rozmiarów penisa swojego partnera, a tylko 55% mężczyzn uznało, że jest usatysfakcjonowanych wielkością własnego przyrodzenia. Nie dziwi więc fakt, że 45% panów chciałoby aby ich penis był większy, gdy tylko 0,2% zdecydowałoby się na jego zmniejszenie.

              Czytaj Ustalono średnią długość penisa

Najwyraźniej różnice w poglądach mężczyzn i kobiet na temat rozmiaru penisa są znaczące. Panom wydaje się, że nie spełniają wymaganych standardów, gdy w tym samym czasie kobiety są zdecydowanie usatysfakcjonowane tym co widzą na co dzień. Oczywiście temat wielkości męskiego przyrodzenia i satysfakcji seksualnej kobiet wymaga dalszych i bardziej wnikliwych badań na co zwracają uwagę sami autorzy. Może to być jednak niełatwe zadanie, gdyż nie jest to najpopularniejszy temat naukowych rozpraw.

Konrad Bocian http://badania.net/czy-rozmiar-ma-znaczenie/

badania.net

Tagi:

seks,  kobieta,  mężczyzna,  penis,  psychologia, 

Zostaw komentarz:


 • Komentarz od: ~Basia   zgłoś nadużycie  

  Dla mnie ma znaczenie rozmiar penisa. Tak jego grubość jak i długość. Miałam dwóch partnerów z penisami przeciętnymi. Nie powiem że nie było przyjemnie. Odczuwałam przyjemność z stosunku i wtedy uważałam że jest dobrze. Obecnie jestem z partnerem dość dobrze wyposażonym. To co odczuwam obecnie nie da się nawet opisać. Dostaję takich orgazmów że wylatuję w kosmos. Zanim to nastąpi także czuję go w sobie, po prostu wypełnia mnie... każdą wolną przestrzeń we mnie. Czuję niesamowitą przyjemność z jego ruchów, a największą gdy go dosiadam... czuję go w żołądku, wbijam się z dziką przyjemnością. Lubię pieścić oralnie, tutaj może jest nieco za duży, ale sprawiam mężczyźnie satysfakcję bo wiem jak to zrobić. Lubię na niego patrzeć i pieścić. Gdy jest bardzo podniecony nie mogę objąć go dłonią, jest twardy jak skała. To cudowne doznania i rozpalają mnie czerwoności. Oczywiście mój mężczyzna dba o to bym miała satysfakcję z seksu i nie opiera tylko tego na wielkości swojego penisa, czasem odlatuję już stosunkiem. Dla mnie ma jednak znaczenie wielkość i właściciel także. Teraz jest idealnie.

 • Komentarz od: ~Niechcic   zgłoś nadużycie  

  Nie wiem kto prowadzi takie badania ,nie mam na myśli anonimowości autorów takowych badań a raczej ich kompetencje.Moje osobiste doświadczenie ma się nijak do tych badań.Mam 190, normalnej budowy i niestety 21 cm w spodniach,piszę niestety bo to jest przyczyną bezustannej frustracji.Partnerka z początku jest podekscytowana i rozpalona ale po kilku sesjach sfrustrowana co udziela się również mojej osobie.Długość i grubość ponadnormatywna daje więcej stresu i niestety mniej satysfakcji,ciągłe..uważaj,aj nie tak głęboko,zwlonij jest za wielki...daje efekt ciągłego niedosytu i świadomości,że natura z ciebie zakpiła a nie chciała dobrze.Rozumiem,że facet z przyrodzeniem ,powiedzmy 10 cm marzy o czymś wielkim ale z mojego punktu widzenia,wydaje śię ,że ma większe szanse znaleść stałą partnerkę nie tylko do łóżka niż wielkolud,który jest dobry na jeden,ewentualnie kilka razy...niestety.

 • Komentarz od: ~Bartek idol801   zgłoś nadużycie  

  zdecydowanie ma

Rozwiń wszystkie komentarze
 • Komentarz od: ~Piotrdivine   zgłoś nadużycie  

  zależy na jaką dziewczynę trafisz...

 • Komentarz od: ~Romeo   zgłoś nadużycie  

  Wszystko ma znaczenie, rozmiar penisa także, choćby dla naszego lepszego samopoczucia. Większy penis to większa pewność siebie, ale też nie ma się co oszukiwać również większa frajda dla kobiety. Głębiej wchodzi, nie ma ryzyka, że wypadnie. Ruchy są bardziej pogłębione. Ja od kiedy stosouje Phallomax dla powiększenie członka zauważyłem pozytwyną różnice w moim życiu seksualnym.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Najnowsze
Newsletter
zapisz
Reklama:
Loading...