Partner: Logo KobietaXL.pl

Yerba Mate - właściwości dobre dla zdrowia i urody

 

Yerba Mate to naturalny produkt, który powstaje ze zmielonych listków i gałązek ostrokrzewu paragwajskiego, czyli rośliny z Ameryki Południowej. Zawiera mnóstwo cennych składników, jak witaminy i minerały (m.in. A, B1, B2, H, magnez, potas, krzem), a także antyoksydanty. Co nam daje regularne picie Yerba Mate? Właściwości jest wiele: - dodatkowa energia - Yerba Mate jest świetnym zamiennikiem kawy - oczyszczanie organizmu - suplementacja - pomoc w odchudzaniu - regulacja procesów trawiennych - wspomaganie pracy serca - obniżanie złego cholesterolu Coraz więcej osób w naszym kraju sięga po ten napar. Do niedawna nie sposób było znaleźć go na polskim rynku, na szczęście dziś łatwo o zakup Yerba Mate. W sklepie można wybrać nie tylko susz, ale również potrzebne akcesoria.

 

yerba mate

 

Yerba Mate - co jest potrzebne do jej picia?

Co jest potrzebne aby móc cieszyć się działaniem Yerba Mate? Właściwości jest wiele, ale trzeba wiedzieć jak prawidłowo taki napar przygotować. Potrzebna jest przede wszystkim bombilla, czyli specjalna rurka z sitkiem, dzięki której susz nie dostaje się do ust podczas picia. Ważne jest również naczynie do tradycyjnego przygotowania Yerba Mate - nazywane jest matero i dostępne w wielu wariantach. Można wybrać naczynko z naturalnej tykwy, drewna lub ceramiczne, a to na co się zdecydujemy zależy wyłącznie od gustu. Napar przygotowujemy wsypując do naczynka susz (od 1/3 do 3/4 pojemności) i zalewając gorącą wodą.

Trzeba pamiętać, że powinna mieć temperaturę około 80 stopni, ponieważ wrzątek pozbawi Yerba Mate właściwości.

 

Yerba Mate - sklep godny polecenia

 

Pozostaje jedynie pytanie, gdzie kupić Yerba Mate?. Sklep internetowy Chatka z Yerba Mate to sprawdzone miejsce, gdzie można nabyć zarówno susz, jak i akcesoria do przygotowania i picia naparu. Można również wybrać gotowy zestaw startowy, który zawiera wszystko, co jest potrzebne. Interesuje Cię temat Yerba Mate? W sklepie znajdziesz potrzebne akcesoria oraz porady na temat parzenia i wyboru zestawu dla siebie.

Tagi:

herbata ,  yerba mate ,  zioła , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz