Partner: Logo KobietaXL.pl

1. Wiele kobiet mieszkających w Korei oczyszcza twarz tzw. techniką "424". Na czym polega? Przez pierwsze 4 minuty należy myć  twarz przy użyciu olejku składającego się z: olejku oczyszczającego kosmetycznego, oleju kokosowego i migdałowego. Po wstępie, przez 2 minuty twarz oczyszczamy żelem do mycia twarzy - musi się pienić. Na koniec przez 4 minuty obmywamy twarz letnią wodą, kończąc lodowatą, która zamyka pory. 

2. Przed nałożeniem kremu rozmasuj go w dłoniach, aby rozgrzać wszystkie składniki w nim zawarte.

3. Gimnastyka twarzy - stosowana jest przez wiele koreańskich aktorek i modelek. Powtarzaj 10 razy na głos "Ma Me Mi Mo Mu" angażując do pracy wszystkie mięśnie twarzy.

4. Jednym z ulubionych kosmetyków Koreanek jest wygładzający twarz toner - to absolutny "must have" wśród kobiet. Unikaj tych z wysoką zawartością alkoholu - może wysuszyć skórę.

5. Nieskazitelną, jasną cerę mieszkanki Korei uzyskują dzięki kremom z aktywnymi substancjami rozjaśniającymi. Stosują je przez cały rok. Wybielają nie tylko przebarwienia skóry, ale także piegi. 

6. Zamiast podkładów Koreanki namiętnie używają kremów CC.

7. Aby zmęczone, ciężkie oczy odzyskały lekkość i świeży wygląd przed nałożeniem makijażu zafunduj im masaż. Delikatnie naciskaj palcami zamknięte powieki i masuj okrężnymi ruchami skórę wokół nich.

8. Wycieraj twarz we właściwy sposób, aby jak wierdzą mieszkanki Korei uniknąć przedwczesnych zmarszczek - nigdy z góry na dół tylko w odwrotnym kierunku. 

9. Koreanki zaczynają stosować kremy przeciwzmarszczkowe już od 18-nastego roku życia. Nie zapominają również o ochronie przeciwsłonecznej, którą stosują również pod makijaż.

10. Hitem wśród kobiet w Korei jest bogata w antyoksydanty maseczka z wyciągiem z zielonej herbaty. 

11. Może was to zdziwić, ale Koreanki uważają, że woreczki pod oczami dodają uroku. Jeśli ich nie posiadają, to za pomocą odpowiednich kosmetyków potrafią je "stworzyć". Istnieje dla nich nawet osobny termin - "Aegyo Sal" czyli słodka/urzekająca skóra. Termin opisuje woreczki pod oczami, które sprawiają, że oczy wydają się być bardziej okrągłe.

Tagi:

uroda ,  sekrety urody ,  herbata ,  krem , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz