Partner: Logo KobietaXL.pl

W związku z tym, poszukiwanie efektywnych metod na odstraszenie tych nieproszonych gości z naszych ogródków i działek jest niezwykle istotne — czytamy w Onecie.

Z pomocą przychodzi natura — okazuje się, że możemy samodzielnie przygotować skuteczny odstraszacz na kleszcze, wykorzystując dwa popularne warzywa: cebulę i chrzan.

Wywar z cebuli i chrzanu to prosty i sprawdzony sposób na odstraszanie kleszczy. Przygotowanie go jest nieskomplikowane i nie pochłania dużo czasu. Wystarczy 5 l wody, 100 g korzenia chrzanu, 100 g obranej cebuli. Wszystkie składniki wrzucamy do garnka, gotujemy, doprowadzając do wrzenia i trzymając na wolnym ogniu przez około pół godziny.

Następnie wystarczy ostudzić wywar i przecedzić płyn. Na koniec przelewamy go do butelki ze spryskiwaczem. Tak przygotowany wywar możemy zastosować nie tylko na krzewy i kwiaty, ale i na trawnik.

Kleszcze są nie tylko niepożądanymi gośćmi w naszych ogrodach, ale stanowią też realne zagrożenie dla zdrowia. Dlatego warto zastosować wszelkie dostępne metody, aby je odstraszyć. Przygotowanie domowego wywaru z cebuli i chrzanu to prosty i naturalny sposób na walkę z tymi groźnymi pajęczakami. Czy warto spróbować? Zdecydowanie tak.

 

Więcej przeczytasz w Onet Kobieta: https://kobieta.onet.pl/dom/ogrod/naturalne-sposoby-na-odstraszenie-kleszczy-z-ogrodu-wyprobuj-te-warzywa/d9q45kw

 

Tagi:

kleszcze ,  zdrowie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz