Partner: Logo KobietaXL.pl
Podobne artykuły:

Roślina ta zawiera składnik owadobójczy, tujon, który czyni ją skutecznym naturalnym środkiem w walce z tymi niebezpiecznymi pasożytami. Uprawiany wzdłuż płotów lub w towarzystwie innych roślin, wrotycz odstrasza niechciane owady. Dodatkowo, z tej rośliny można sporządzić opryski na skórę, które okażą się pomocne podczas wiosennych i letnich spacerów, chroniąc przed kleszczami, muchami i komarami.

 

Podczas przechadzki po łąkach warto zerwać kilka gałązek wrotycza i włożyć je do kieszeni kurtki lub spodni. Hydrolat wrotyczu pospolitego może być stosowany jako bazę do roztworu środka odstraszającego owady. Rozpylany bezpośrednio na sierść zwierząt oraz na ludzką skórę, o ile nie wykazujemy reakcji alergicznej na wrotycz, efektywnie odstrasza owady.

 

Jednak wrotycz nie jest tylko naturalnym repelentem. Wykazuje również działanie antypasożytnicze i przeciwgrzybicze. Należy jednak pamiętać, że z powodu zawartości tujonu, wrotycz jest trujący i nie powinien być spożywany przez ludzi ani zwierzęta. Dlatego wrotycz należy stosować wyłącznie zewnętrznie.

 

Więcej przeczytasz w Onecie: https://kobieta.onet.pl/dom/porady/sposob-na-kleszcze-ta-roslina-skutecznie-je-odstraszy-warto-miec-wrotycz/p42v0cn

 

Tagi:

wrotycz ,  kleszcze , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót