Partner: Logo KobietaXL.pl

Zacznij od wewnątrz... 

Zacznij wspomagać swój system immunologiczny probiotykami. Najlepiej jeśli wybierzesz te naturalnie występujące w produktach takich jak: jogurt, kwas chlebowy, kiszona kapusta czy kiszone ogórki. Probiotyki to żywe kultury bakterii, które są nieocenione w walce z wirusami. Jeśli nie przepadasz za wymienionymi wyżej produktami, w aptece znajdziesz dostępne bez recepty suplementy diety zawierające probiotyki.

Pij dużo gorącej zielonej herbaty z sokiem z cytryny i naturalnym miodem. Herbata zawiera bardzo dużo ketechin, substancji które są znakomitymi przeciwutleniaczami. W połączeniu z cytryną ich poziom wzrasta pięciokrotnie. Dodatkowo zacznij dostarczać swojemu organizmowi więcej witaminy C oraz cynku.

Zacznij pić rosół przygotowany na porcji kurczaka. Bulion gotowany na kościach kurczaka zawiera mnóstwo minerałów i składników odżywczych, pomaga również w detoksykacji organizmu, usuwa niebezpieczne toksyny

Ogranicz spożycie cukru, który tworzy znakomite środowisko dla rozwoju bakterii. Cukier obniża odporność organizmu i tym samym sprawia, że jest on bardziej podatny na infekcje. 

 

Zadbaj o zdrowy styl życia...

Osłabienie organizmu i podatność na infekcje może być przyczyną nieodpowiedniej ilości snu. Postaraj się - 8 godzin snu dziennie ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Wiem, że może to być trudne, dlatego piszę "postaraj się". 

Jeśli czujesz się osłabiona i przeczuwasz, że zbliża się infekcja - zrezygnuj z wyczerpujących treningów fizycznych. Intensywny trening rozdrażni twój centralny układ nerwowy, dzięki czemu będziesz jeszcze bardziej podatna na zachorowania. Aby uchronić się przed wirusem, kiedy tylko poczujesz pierwsze objawy jakiejkolwiek infekcji - odpocznij. Zadbaj o swoje ciało i relaks.

 

Przede wszystkim...

 

Myj ręce tak często jak to tylko możliwe. Po spotkaniach, po jedzeniu, po odebraniu dokumentów, nawet po uścisku dłoni z osobą zainfekowaną. To może być bardzo uciążliwe, ale jest niezbędne. Zawsze myj ręce ciepłą wodą z mydłem. 

Postaraj się nie dotykać swojej twarzy. Dotykając swoich oczu czy ust ułatwiasz wirusowi bezpośrednie przedostanie się do organizmu. Uważaj również na powitania z przyjaciółmi - jeśli zazwyczaj witacie się na powitanie całując w policzek, podczas sezonu na grypę warto z tej tradycji zrezygnować. 

 

Tagi:

zdrowie ,  koronawirus ,  grypa ,  choroba ,  zarażenie ,  wirus , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz