Partner: Logo KobietaXL.pl

1. W Polsce wiele osób stosuje sok z ogórków jako lekarstwo na kaca, ale w innych krajach ludzie piją sok z ogórków kiszonych przed wyjściem na imprezę, aby zapobiec odwodnieniu. Kwas doskonale uzupełnia poziom sodu w organizmie.

2. Działa podobnie jak woda kokosowa, ale jest od niej zdecydowanie tańszy. Badania przeprowadzone w 2010 roku udowodniły, że u osób, które wypijały sok z kiszonych ogórków po treningu znacznie rzadziej występowały zakwasy.

3. Wiele osób zastępuje ocet dodawany do sosów sałatkowych właśnie zdrowszym sokiem z ogórków.

4. Ze względu na działanie redukujące skurcze mięśni, sok z ogórków jest doskonałym lekiem przeciwbólowym, który powinien być stosowany podczas bólów menstruacyjnych.

5. Jeśli męczy cię zgaga, zamiast sięgać po lekarstwa wypij 200ml kwasu ogórkowego. To jednak nie wszystko, kwas pity systematycznie w ciągu dnia, zabobiega skokom poziomu cukru we krwi. 

6. Jeśli twoim ulubionym drinkiem jest Krwawa Mary spróbuj dodać do niego odrobinę kwasu, a zapomnisz raz na zawsze czym jest kac.

7. Wiele osób twierdzi, że wypicie soku z ogórków pomaga pozbyć się czkawki.

8. A teraz kilka dodatkowych zastosowań: sok z ogórków stosowany jako marynata do mięs sprawi, że będą miękkie i kruche po upieczeniu czy usmażeniu, jest również stosowany do czyszczenia wyrobów z miedzi oraz grilla. Kwas stosowany przez ogrodników pozwala pozbyć się praktycznie wszystkich popularnych chwastów, a w dodatku jest przyjazny dla środowiska naturalnego, dzieci czy zwierząt bawiących się w twoim ogrodzie. 

 

 

Tagi:

zdrowie ,  kwas z ogórków ,  dieta ,  wegańska dieta ,  ogórki , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót