Partner: Logo KobietaXL.pl

Na początek zawsze trzymaj się kilku zasad jeśli masz problem z nieprzyjemnym zapachem stóp: po pierwsze myj stopy antyalergicznym mydłem, po umyciu wycieraj je do sucha i natychmiast zakładaj skarpetki, codziennie zmieniaj swoje skarpetki, a jeśli lubisz w nich spać - zawsze sięgaj po świeże. Staraj się wybierać te z materiałów naturalnych - najlepsza będzie bawełna. Swoje buty trzymaj w suchym miejscu, powinny mieć dostęp do światła, aby nie rozwijały się na ich powierzchni szkodliwe bakterie. Kiedy nie używasz butów umieść w nich poduszeczki zapachowe.

Wymienione wyżej zasady musisz stosować codziennie! A teraz sprawdź jak raz na zawsze pozbyć się śmierdzących stóp i mieć pewność, że problem już nie powróci. Twoimi srzymierzeńcami w walce z odorem są: soda oczyszczona, olejek lawendowy, ocet jabłkowy, czarna herbata, sól epsom (gorzka sól), szałwia oraz rozmaryn.

 

OLEJEK LAWENDOWY. 

Wetrzyj kilka kropel olejku w stopy tuż przed snem i nałóż skarpetki. Zanim jednak wypróbujesz ten sposób, sprawdź czy olejek nie podrażnia twojej skóry.

CZARNA HERBATA. 

Dwie torebki czarnej herbaty zaparz w szklance z gorącą wodą. Przygotuj miskę z litrem ciepłej wody i dodaj do niej zaparzone wcześniej torebki herbaty razem z wodą. Mocz w niej stopy przez 15 minut. Powinnaś powtarzać zabieg codziennie dopóki zauważysz, że problem śmierdzących stóp zniknął.

OCET JABŁKOWY. 

Ocet wykazuje właściwości antyseptyczne więc doskonale poradzi sobie z rozwijającymi się na twoich stopach bakteriami. Do miski z litrem ciepłej wody dodaj pół szklanki octu i mocz w miksturze stopy przez 15 minut. Zabieg powtarzaj raz na tydzień.

SÓL EPSOM. 

Sól zlikwiduje nadmierną potliwośći i zabije bakterie. Podobnie jak w przypadku octu jabłkowego do miski z litrem ciepłej wody dodaj kilka łyżek soli, mocz w miksturze stopy przez 15 minut. Powtarzaj dwa razy dziennie.

SODA OCZYSZCZONA. 

Soda oczyszczona lub talk pomogą ci zapomnieć o nadmiernym poceniu stóp. Natrzyj je przed założeniem skarpetek i ciesz się świeżymi, suchymi stopami przez cały dzień. Soda sprawi, że będziesz czuła na stopach przyjemny chłód więc sprawdza się zwłaszcza w upalne dni

SZAŁWIA I ROZMARYN. 

Szałwia ma działanie przeciwwirusowe, antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Rozmaryn pozwoli zminimalizować potliwość stóp. Do miski z wrzącą wodą wsyp 1 łyżeczkę suszonego rozmarynu i 2 łyżeczki suszonej szałwi. Poczekaj aż woda w misce przestygnie. Mocz w niej stopy przez 30 minut. 

Problem smierdzących stóp można zlikwidować stosują środek na kaca - Alka Selzer. Wystarczy w wodzie rozpuścić 2 tabletki i moczyć nogi przez 15 minut. Można też robić kąpiel z sodą oczyszczoną lub właśnie z octem.

Tagi:

zdrowie ,  porady domowe ,  domowe porady ,  śmierdzące stopy ,  soda oczyszczona , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót