Partner: Logo KobietaXL.pl

- Najczęstszą i najprostszą przyczyną nieprzyjemnego oddechu jest niewłaściwa higiena jamy ustnej. Ubytki, próchnica czy choroby dziąseł mogą go nasilać. Myj zęby przynajmniej dwa razy dziennie, płucz jamę ustną po każdym posiłku i zaprzyjaźnij się z nićmi dentystycznymi - resztki jedzenia między zębami również będą wywoływać niechciany zapach. Odwiedzaj dentystę raz na pół roku. 

- Podczas mycia zębów nie zapominaj o wyczyszczeniu języka. W drogeriach są dostępne szczoteczki do rębów z końcówką przeznaczoną właśnie do tego celu. Rób to raz dziennie, a usuniesz z niego szkodliwe bakterie. 

- Pij dużo wody. Jeśli wolisz soki wybieraj ananasowy. Woda pomoże nawilżyć jamę ustną i zachowa nawilżony język dzięki czemu zapobiegniesz powstawaniu w nim bakterii, które są przyczyną nieświeżego oddechu. Sok ananasowy dzięki temu, że jest kwaśny nie pozwoli na rozwój bakterii na twoim języku czy dziąsłach.

- Śmierdzący oddech usuwa bardzo skutecznie jogurt naturalny. Nie tylko niszczy bakterie odpowiedzialne za jego powstawanie, ale również zapobiega ich rozwojowi.

- Przyczyną nieprzyjemnego oddechu jest również dieta bogata w białka, a uboga w węglowodany. Kiedy organizm spala tłuszcz bez węglowodanów wytwarza ketony. Ketony wydalane są wraz z moczem lub wydychanym powietrzem, to one mają nieprzyjemny zapach.

- Brzydki zapach ust zwalczają nasiona słonecznika i mięta. Nasiona oczyszczają usta, mięta odświeża oddech. Możesz, albo chrupać nasiona, albo żuć liście mięty. Wybór należy do ciebie. 

- Kardamon oraz goździki również pomogą - na dłużej niż guma do żucia. Mają właściwości antybakteryjne. Miej je zawsze przy sobie i żuj kiedy będziesz miała na to ochotę. Goździki chronią również dziąsła przed owrzodzeniem, dają ulgę podrażnionym dziąsłom i zmniejszają ból zębów.

- Przyczyną śmierdzącego oddechu są również zaparcia. Upewnij się, że twoja dieta jest bogata w błonnik, płyny i ćwicz regularnie.

 

Jeśli po wypróbowaniu wszystkich metod okaże się, że twój oddech nadal pozostawia wiele do życzenia to znak, że powinnaś poświęcić więcej uwagi swojemu zdrowiu. Zrób niezbędne badania lekarskie i dowiedz się co ci dolega. Nieświeży oddech to objaw takich schorzeń jak cukrzyca, zapalenie zatok czy kamienie nerkowe. 

Tagi:

śmierdzący oddech ,  nieświeży oddech ,  zdrowie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót