Partner: Logo KobietaXL.pl

Po pierwsze i najważniejsze musisz pamiętać, że twoje śluzówki powinny być stale nawodnione. Jeśli czujesz suchość w nosie to znak, że twój organizm może być odwodniony. Pamiętaj żeby pić jak najwięcej filtrowanej wody, ale to nie wszystko, zadbaj również o to, żeby powietrze w twoim domu, a zwłaszcza w miejscu, w którym śpisz było odpowiednio wilgotne. Pamiętaj o tym przede wszystkim w zimie kiedy ogrzewanie wysusza powietrze. Kup nawilżacz. Jeśli twoje błony śluzowe będą nawilżone, będą również zdrowe, a tym samym ochronisz się przed infekcjami zatok. 

 

Pamiętaj oczyszczać organizm z drożdży. Bądź czujna na wszelkie objawy, bo przerost drożdży w organizmie powoduje zatkanie zatok i uszu, a nawet prowadzi do rozwoju nowotworów.

 

Zadbaj o wątrobę. Kłopoty z zatokami mogą być związane z dużą ilością nagromadzonych w niej toksyn. Twoja wątroba jest głównym filtrem twojego organizmu, jeśli nie funkcjonuje prawidłowo jesteś znacznie bardziej podatna na infekcje w tym zapalenie zatok.

 

Zatoki rozluźnia również tzw. parówka z kilkoma kropelkami olejku eukaliptusowego, który rozluźnia zatoki, doskonale nawilża i przyspiesza powrót zatok do zdrowia. Mój cotygodniowy rytuał, dzięki któremu już dwa lata nie muszę przejmować się zapaleniem zatok, to ręcznik zmoczony w ciepłej wodzie i skropiony kilkoma kropelkami tegoż olejku. Pamiętam również o tym żeby głowa podczas spania była zawsze wyżej niż reszta ciała.

 

Zapalenie zatok eliminuje również śródziemnomorski olejek oregano. Nie zapominaj o właściwej diecie, postaraj się wyeliminować z niej takie produkty jak: biała mąka, cukier, nabiał. Wprowadź z kolei jak najwięcej produktów o właściwościach oczyszczających organizm np. kaszę jaglaną. 

 

 

 

Tagi:

zdrowie ,  zatoki ,  katar , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót