Partner: Logo KobietaXL.pl

Bezsenność prowadzić może do wielu chorób takich jak nadciśnienie tętnicze czy choroba wieńcowa, zaburza gospodarkę hormonalną i zmniejsza odporność na stres. Brak snu powoduje również tycie.

 

Jeśli więc chcesz uniknąć brania leków i naturalnie walczyć z bezsennością, oto osiem rzeczy, których należy przed snem unikać:

 

1. Palenie

Nikotyna zawarta w papierosach jest również środkiem pobudzającym. W rzeczywistości palacze są znacznie bardziej narażeni na bezsenność niż osoby, które tego nie robią. Jeśli naprawdę musisz zapalić papierosa, spróbuj wypalić ostatniego na godzinę do dwóch godzin przed snem.

 

2. Ćwiczenia

 Chociaż ćwiczenia ogólnie mają dobry wpływ na nasz sen, nie należy ich wykonywać w ciągu trzech do czterech godzin przed snem. Dzieje się tak, ponieważ ćwiczenia „budzą” twoje ciało i nie pozwalają mu na spoczynek.

 

 

3. Nadmierne spożycie płynów

Oczywiście warto pić dużo wody, ale nie przed snem. Twój pęcherz może nie wytrzymać, a nocny spacer do toalety sprawić, że będziesz mieć problem z ponownym zaśnięciem.

 

4. Drzemka

Jest bardzo polecana w ciągu dnia. Ale najpóźniej do godziny 16!

 

5. Trudna praca umysłowa

Jeśli w nocy pracujesz nad poważnymi zadaniami, twój mózg jest na wysokich obrotach. Jest mu ciężko przejść w stan spoczynku.

 

6. Siedzenie przed ekranem laptopa czy smartfona

Światło niebieskie emitowane przez laptopy i smartfony źle wpływa na sen, dlatego najlepiej go unikać na 2 godziny przed pójściem spać.

 

 7. Leki

Tylko pigułki nasenne należy brać przed snem. Inne leki mogą zakłócać proces zasypiania. Dlatego lepiej wieczorną porcję, jeśli leki przyjmujesz, zażywać na 2-3 godziny przed planowanym pójściem do łóżka.

 

8. Emocje

Książki i filmy, które wywołują mocne odczucia nie są wskazane późnym wieczorem. Poszukaj raczej czegoś relaksującego. Najlepsza jest medytacja, która uspokaja mózg.

Tagi:

bezsenność ,  sen , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót