Partner: Logo KobietaXL.pl

Każda kobieta inaczej doświadcza menopauzy, inne też mogą być znaki, że ten czas nieubłaganie się zbliża. Oto pięć, występujących najczęściej.

 

1. Pierwszą oznaką rozpoczęcia okresu okołomenopauzalnego są nieregularne okresy, co jest oznaką stopniowego pogarszania się normalnej funkcji jajników. Miesiączka może pojawiać się raz na kilka miesięcy, raz może być obfita, innym razem jest to tylko plamienie.

 

2.Innym najczęstszym objawem jest początek uderzeń gorąca i napadów zlewnych potów, które mogą mieć różną intensywność, od sporadycznych i lekko nieprzyjemnych do bardzo ciężkich i częstych, nawet kilka razy na godzinę.

 

3. Nawet jeśli dotychczas sypiałaś bardzo dobrze, nagłe problemy ze snem mogą stać się twoją zmorą. Występują u wielu kobiet i mogą być spowodowane problemami z zasypianiem, niepokojem lub nocnymi potami. Niektóre kobiety mocno się pocą i muszą wstawać, aby zmienić pościel kilka razy w ciągu nocy.

 

Spadający poziom estrogenu wpływa również na pęcherz i może się okazać, że będziesz musiała częściej wstawać w nocy, co z pewnością nie pomaga w zasypianiu.

 

4. Możesz zauważyć również wiele zmian emocjonalnych i psychologicznych, które mogą powodować niepokój, depresję, wahania nastroju, zmęczenie lub bóle głowy.

W tym czasie powszechna jest również pustka psychiczna. Możesz mieć kłopoty z pamięcią. Prowadzenie listy rzeczy do zrobienia bywa bardzo pomocne.

 

5. Proces starzenia nagle przyśpiesza. Większość kobiet zauważa, że, ​​ich skóra staje się cieńsza, pojawiają się zmarszczki.

 

6. Problemy z seksem. Niski poziom estrogenu oznacza, że​​gruczoły pochwy nie wytwarzają tak dużego nawilżenia jak wcześniej, co może powodować ból podczas stosunku.

 

 

Jeśli zauważasz podobne objawy, jest to dobry moment, by udać się do ginekologa i przedyskutować z nim ewentualną terapię hormonalną. Tak naprawdę nie ma ziołowych preparatów, które przyniosłyby ulgę i uwolniły całkowicie od ciężkich objawów menopauzy. Jedynie hormony są w stanie tego dokonać. Decyzję o ich przyjmowaniu należy podjąć podczas rozmowy z lekarzem

Tagi:

menopauza ,  perimenopauza ,  uderzenia gorąca ,  poty ,  bezsenność , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: