Partner: Logo KobietaXL.pl

Przyczyn powstawania cellulitu jest wiele. Najprościej mówiąc, cellulit to nierównomiernie rozmieszczona tkanka tłuszczowa, gdzie grudki tłuszczu otoczone są przez mieszankę toksyn i wody. Dlatego też w walce z cellulitem ważne jest nie tylko rozbijanie lipidów, ale też właśnie detoksykacja oraz poprawa mikrokrążenia, co ułatwi usuwanie zarówno toksyn właśnie, jak i samych lipidów.

Do powstawania cellulitu przyczynić może się wiele czynników. Nadmiar tkanki tłuszczowej to tylko jeden z nich. Cellulit może też powstać jako efekt zaburzeń hormonalnych,  problemów z krążeniem, czy siedzącego lub stojącego trybu pracy.

Kompleksowa walka z cellulitem

Chcąc skutecznie walczyć z cellulitem, warto pamiętać, że powinien być to proces kompleksowy. Nie wystarczy jedynie zmiana diety, same ćwiczenia, czy stosowanie odpowiednich kosmetyków. Są to trzy elementy, które pozwolą na pozbycie się cellulitu, ale tylko, gdy połączymy je razem – w jedną kurację.

Czytaj też: RANKING KREMÓW NA CELLULIT - kliknij.

Ćwiczenia na cellulit na udach i pośladkach

Ważnym elementem walki z cellulitem jest aktywność fizyczna. Sprawdzą się zarówno typowe ćwiczenia na cellulit, jak i ogólnie uprawianie sportu. Wiele osób wybiera typowe ćwiczenia, jak na przykład przysiady na cellulit. Sprawdzą się również tradycyjne nożyce – poziome zadziałają intensywniej – unoszenie nogi w siadzie podpartym. Istnieje wiele innych propozycji, które z łatwością znajdziemy w internecie. Dzięki temu możemy optymalnie skomponować swój własny plan treningowy. Warto połączyć ćwiczenia cardio z ćwiczeniami siłowymi. Można ustalić rytm naprzemienny – dwie minuty cardio, dwie ćwiczeń siłowych. Przez dwie minuty wykonywać podskoki, bieg w miejscu, a kolejne dwie to przysiady, nożyce oraz inne tego typu ćwiczenia. Dzięki temu trening będzie jeszcze bardziej efektywny, a my spalimy więcej komórek tłuszczowych. Istnieje też możliwość zapisania się na zajęcia fitness. Niektóre kluby fitness oferują właśnie specjalne programy, mające na celu walkę z pomarańczową skórką.

Jeżeli nie lubisz tradycyjnych ćwiczeń, możesz sięgnąć po inne aktywności, jak chociażby pływanie, czy bieganie a cellulit. Takie aktywności to również świetne rozwiązanie, gdyż najbardziej obciążamy te obszary ciała, w których cellulit pojawia się najczęściej – nogi i pośladki.

W wyborze aktywności najważniejsze jest to, aby sprawiała nam ona przyjemność. Ma być to bowiem nie chwilowa fanaberia, a faktyczna zmiana stylu życia. W przeciwnym razie cellulit powróci. Dlatego nie koniecznie na siłę wybierajmy te dziedziny, które najczęściej na cellulit są polecane. Ważne, aby ćwiczenia obciążały te obszary ciała, w których pojawił się cellulit. Poza tym różne dyscypliny można ze sobą łączyć. Jednego dnia możemy poćwiczyć w domu, kolejnego można pobiegać, a jeszcze innego wybrać się na basen.

Co jeszcze ważniejsze to regularność. Na sport trzeba przeznaczyć co najmniej 40 minut, 3 razy w tygodniu. To absolutne minimum. Dopiero po 40 minutach zaczyna być spalana tkanka tłuszczowa.

Dieta na cellulit

Uzupełnieniem ćwiczeń jest odpowiednia dieta. Tak jak w przypadku ćwiczeń, nie może ona stanowić chwilowej fanaberii, a faktyczny sposób na życie. Unikać należy potraw tłustych, wysokoprzetworzonych, fast-foodów, dużych ilości soli, alkoholu i kawy. Zamiast tego warto sięgać po posiłki lekkie, bogate w warzywa i ryby. Pić należy sporo wody, która pomoże wypłukać toksyny z organizmu!

Istnieją też produkty, które szczególnie dobrze sprawdzą się w przypadku cellulitu. Jednym z takich produktów jest zielona herbata, która działa oczyszczająco. Walcząc z cellulitem warto także sięgać po produkty pełnoziarniste, a także brokuły (zawierają kwas liponowy) i buraki (stymulują krążenie i zapobiegają gromadzeniu wody w organizmie).

Co istotne, znaczenie ma też ilość i wielkość potraw. Jeść powinno się małe porcje, ale często – 4 lub 5 razy dziennie. Jeżeli nie możemy odmówić sobie słodkości, dobrze jest, aby były to produkty zdrowe, jak chociażby banany, czy gorzka czekolada. Jeżeli już po słodycze sięgamy, to najlepiej robić to przed południem, gdyż wtedy zdążymy spalić dostarczony cukier.

Odpowiednia pielęgnacja i kosmetyki na cellulit? Tak - Krem na Cellulit VIALISE

Bardzo ważnym elementem jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Bez tego walka z cellulitem będzie o wiele trudniejsza, a być może nawet niemożliwa. Po jakie kosmetyki sięgać? Po takie o naturalnym składzie! Na rynku znaleźć można mnóstwo propozycji preparatów antycellulitowych, ale wiele z nich nie działa w ogóle. Idealny krem powinien zawierać jak najwięcej składników aktywnych pochodzenia naturalnego. Co więcej, powinny one reprezentować trzy grupy składników: rozkładające lipidy, działające detoksykująco oraz działająco wzmacniająco na naczynka i poprawiające mikrokrążenie. Tylko stosowanie takich preparatów ma sens.

Wszystkie powyższe wymagania spełnia na przykład krem Vialise. Wyróżnia się on w pełni naturalnym składem, który jest niesamowicie

 

cellulit

bogaty w składniki aktywne, które w optymalnych proporcjach reprezentują wspomniane trzy grupy składników:

  • rozbijające lipidy: ekstrakt z bylicy boże drzewko, kofeina,
  • detoksykujące: ekstrakt z bluszczu, kasztanowca, alg, kofeina,
  • poprawiające mikrokrążenie: ekstrakt z bluszczu, ruszczyka kolczastego, kasztanowca, alg, kofeina.

Dzięki temu Vialise działa na wszystkie elementy powstawania cellulitu. Jest wysoko skoncentrowany, a zarazem nie zawiera żadnych chemicznych dodatków, więc nie wywołuje podrażnień i jest bezpieczny w stosowaniu.

Stosowanie kremu warto uzupełnić o regularny peeling – wykonywany 1 – 3 razy w tygodniu. W tej kwestii nie musimy zaopatrywać się w nowe produkty, gdyż wystarczą… fusy pozostałe po zaparzeniu kawy! To najlepszy peeling antycellulitowy, gdyż zawiera cenną kofeinę, a same fusy optymalnie stymulują tkanki podczas pocierania

Tagi:

cellulit ,  uroda ,  krem , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz