Partner: Logo KobietaXL.pl

Rodzaje cellulitu

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, jak odróżnić dwa rodzaje cellulitu (cellulit wodny i cellulit tłuszczowy), wówczas wszelkie działania mające na celu jego redukcję, a nawet likwidację, będą skuteczniejsze.

Cellulit wodny (obrzękowy) przejawia się nierównościami skóry i obrzękami na udach, pośladkach, ramionach, brzuchu, a nawet w okolicach kostek. 

Przyczyny cellulitu wodnego:

 • predyspozycje genetyczne,
 • siedzący tryb życia,
 • niewłaściwa dieta obfitująca w sól i nieregularne posiłki,
 • stres, depresja,
 • gorące kąpiele,
 • nadmierne opalanie się,
 • chodzenie na obcasach.

Natomiast cellulit tłuszczowy powstaje na skutek nierównego rozkładania się tkanki tłuszczowej - jest najczęściej spotykany u osób, które dość szybko przybrały na wadze, ale też u osób od dłuższego czasu borykających się z dodatkowymi kilogramami. Taki cellulit pojawia się w miejscach, gdzie gromadzi się najwięcej tkanki tłuszczowej, czyli na brzuchu, ramionach, udach, pośladkach. 

Sposoby na cellulit wodny


Nie trzeba wcale mieć nadwagi, by zauważyć u siebie ten rodzaj cellulitu. Dlatego przejście na dietę redukcyjną nie jest konieczne, aczkolwiek powinno się jadać zdrowe posiłki przygotowane z niskoprzetworzonych produktów. Oczywiście konieczne jest ograniczenie soli, która zatrzymuje wodę w organizmie i dbać o regularne nawadnianie organizmu.

Mając na uwadze przyczyny powstawania tego rodzaju cellulitu, można szybko zrobić rachunek sumienia - jeśli lubisz wylegiwać się w wannie z gorącą wodą, latem dużo się opalasz, unikasz ćwiczeń i spacerów to bardzo prawdopodobne, że pojawił się już u Ciebie cellulit obrzękowy.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak się pozbyć cellulitu, powinnaś też poczytać trochę o tym, jak działają różne produkty farmakologiczne. Na pewno godne uwagi i wypróbowania są tabletki, które usuwają z organizmu nadmiar zgromadzonej wody. Są to zazwyczaj farmaceutyki z wyciągiem z bluszczu pospolitego, wąkrotki azjatyckiej i miłorzębu japońskiego.

Oczywiście nie można liczyć na to, że same tabletki pomogą. Musi wspomagać je jazda na rowerze, pływanie, aerobic lub inna forma aktywności, którą się lubi i picie wody.

Sposoby na cellulit tłuszczowy


Wiele kobiet z tym rodzajem cellulitu zastanawia się, jak szybko schudnąć. Dzięki utracie wagi nie tylko będą miały atrakcyjniejszą figurę, ale też ich skóra zacznie lepiej wyglądać.

Chcesz wiedzieć jak szybko schudnąć? Odwiedź portal ketowariatka.pl, znajdziesz tam mnóstwo wskazówek na temat bezpiecznego i zdrowego odchudzania.

Co więc stosować na cellulit tłuszczowy?

 • ruch,
 • peeling skóry,
 • masowanie masażerem,
 • kosmetyki wysokiej klasy,

Jeśli szybko przybrałaś na wadze bez zmian diety, to warto skonsultować się z lekarzem. Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie jak szybko schudnąć, jednak zazwyczaj najlepszym sposobem na osiągnięcie takiego celu jest detoksykacja organizmu połączona z rozsądną dietą i regularną aktywnością fizyczną.

Tagi:

cellulit ,  odchudzanie ,  dieta , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz