Reklama:

Cellulit ma około 80 procent kobiet i to często bez względu na wiek czy budowę ciała. Najczęściej pojawia się na udach,pośladkach czy na brzuchu. Pofałdowana skóra przypomina skórkę pomarańczową. Charakteryzuje się tworzeniem nieregularnych zgrubień i guzków pod skórą, czasami bolesnych i przyjmujących charakterystyczny wygląd "skórki pomarańczowej" lub "materaca".

 

Objawy cellulitu pojawiają się zwykle w okresie pokwitania (12%) lub w czasie ciąży (20%) oraz u kobiet przed menopauzą(20%). Z punktu medycznego cellulit rozpatrywany jest jako choroba o charakterze metabolicznym tkanki podskórnej, dotycząca patologii komórek tłuszczowych, tkanki łącznej oraz mikrokrążenia skóry i tkanki podskórnej. Podobno sprzymierzeńcem cellulitu jest nadmiar estrogenów w organizmie.

Jak na razie większość metod walki z tymi szpecącymi skórę zmianami zawodzi lub jest dość kosztowna. Dlatego podajemy wam domowy prosty sposób, który podobno działa. A przynajmniej jest tani i szybki.

Potrzebujemy  3 łyżki jogurtu naturalnego i 3 łyżki świeżo palonej kawy ziarnistej. Kawę mieszamy z jogurtem robiąc jednolitą masę. Tak przygotowaną miksturą smarujemy dokładnie uda czy inne miejsca z cellulitem, masujemy przez chwilę, po czym zawijamy je w kuchenną folię plastikową na 20 minut. Zabieg powtarzamy trzy razy w tygodniu. Jako uzupełnienie dwa razy w tygodniu stosujemy miksturę z owocu papai i brązowego cukru. Kilka łyżek papai mieszamy z 2 łyżkami brązowego cukru. Masę stosujemy w charakterze kremu, dobrze wcieramy, zostawiamy na kilkanaście minut. Nie trzeba owijać w folię. Podobno pierwsze efekty są widoczne po miesiącu kuracji.

 

 

Tagi:

uroda,  porady,  domowe porady,  cellulitis,  cellulit, 

Loading...
Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Zostaw komentarz:

    Brak komentarzy
Powrót
Kongres Gospodarczy Europy Centralnej i Wschodniej 29 - 31 maj
Wyszukiwarka
Najnowsze
Newsletter
zapisz
Reklama:
Loading...