Partner: Logo KobietaXL.pl

Placenta
To bogaty w witaminy A, E, C, H, kwas foliowy, aminokwasy, hormony estrogenowe, makro i mikroelementy wyciąg z krowich łożysk. Placenta ma szerokie zastosowanie w kosmetyce, działa ujędrniająco, uelastycznia i poprawia ukrwienie skóry,  wspomaga porost włosów oraz przyśpiesza gojenie ran i owrzodzeń.


Lanolina
Jest to wydzielina gruczołów łojowych otrzymywana podczas czyszczenia owczej wełny. Składem przypomina łój ludzki, tym samym zawiera dużą ilość estrów kwasów tłuszczowych ze sterolami. Ze względu na nieprzyjemny zapach lanolina jest poddawana obróbce chemicznej zanim trafi do kosmetyków. Wysokiej jakości powinna charakteryzować się słabo wyczuwalną wonią oraz jasnożółtą barwą. Do produkcji kosmetyków wykorzystuje się pochodne lanoliny np. euceryt czy lanolan. Lanolina bardzo dobrze wchłania się przez skórę, zaaplikowana na jej powierzchnię tworzy warstwę ochronną zapobiegającą przesuszeniu i utracie wody. 


Embrioblasty
To wyciągi z embrionów bydlęcych pozyskiwanych w trzecim trymestrze ciąży. Są pełne witamin, związków mineralnych, aminokwasów i  kwasów nukleinowych. Ten różnorodny skład drogocennych składników stymuluje procesy regeneracji kolagenu i elastyny, przyśpiesza wywarzanie nowych komórek i poprawia nawilżenie. Preparaty zawierające w swoim składzie embrioblasty są eliksirem młodości, redukują zmarszczki i poprawiają kondycję skóry. Podaje się je bezpośrednio w zmarszczki za pomocą cienkiej igły.


Kolagen
Skóra człowieka składa się aż z 90% z kolagenu. To on zapewnia jej wytrzymałość na rozciąganie i nadaje jej młody wygląd. Niestety wraz z  wiekiem zmniejsza się zawartość kolagenu i zaczynają pojawiać się zmarszczki.
Kolagen, który ma zastosowanie w przemyśle kosmetycznym pochodzi ze skór młodych zwierząt, ponieważ ma zdolność rozpuszczania się w wodzie i wnikania w naskórek. W medycynie estetycznej kolagen jest wstrzykiwany w zmarszczki celem ich wypełnienia. Kremy z kolagenem. Najlepsze efekty daje jednak suplementacja kolagenu.

 

Tagi:

kosmetyki ,  kremy ,  uroda , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót