Partner: Logo KobietaXL.pl

Zawsze mamy wpływ na nasze ciało i powinniśmy o nie dbać możliwe jak najlepiej, aby było w pełni zdrowe. Nieprawidłowa pielęgnacja skóry z tendencjami do zaczerwienienia, może przynosić dyskomfort oraz nieprzyjemne pieczenie. Podpowiemy jak odpowiednio walczyć z rumieńcami i zaczerwieniem.

Przyczyny czerwonej skóry na twarzy

Zaczerwienienie może powstać przez rozszerzenie naczyń krwionośnych, które powoduje przyspieszone mikrokrążenie. Wpływ mają na to: stres, zmiana temperatur, wysiłek fizyczny, czy nawet zjedzenie ostrej potrawy, wypicie kawy lub alkoholu. Jest to całkiem naturalna reakcja organizmu, o którą nie musimy się martwić.

Jednak nie wszystkie objawy powinny być przez nas ignorowane. Z jakich jeszcze przyczyn nasza twarz może się zaczerwienić?

Wypieki a nieprawidłowa pielęgnacja

Każdy stosowany przez nas kosmetyk powinien być dobrany odpowiednio do naszej cery. Stosowanie preparatów, które zawierają alkohol, silne kwasy, barwniki, czy substancje zapachowe, mogą powodować podrażnienie i wysuszenie naszej skóry, przez co staje się ona wrażliwa, piekąca i zaczerwieniona.

Przesuszenie skóry może być również wynikiem alergii lub zapalenia, dlatego ważne jest, aby zwrócić uwagę w jakich warunkach powstają zaczerwienienia.

Cera naczynkowa

Osoby, które borykają się z tą cerą, często mają widoczne zaczerwienia na twarzy. Wynika to z tego, iż naczynka krwionośne mają u nich szczególną tendencję do rozszerzania i pękania, co potem objawia się zaczerwienieniem, powodując nawet trwałe rumienie w miejscu pęknięcia.

Choroby a czerwona skóra na twarzy

Niestety zaczerwienienie skóry może być również wynikiem zmian w organizmie, które wywoływane są przez choroby. Taki objaw daje, m.in. cukrzyca, nadciśnienie czy problemy z tarczycą.

Mogą być też objawem chorób skórnych, np. trądziku różowatego oraz atopowego zapalenia skóry. Wtedy też możemy zaobserwować świąd, pieczenie, obrzęk oraz łuszczenie się naskórka. W przypadku wystąpienia tych objawów powinniśmy udać się do dermatologa.

 

 

Kobieta z zamkniętymi oczami opala twarz. Źródło: https://unsplash.com/photos/w4Dj3MshHQ0

 

 

Czerwona twarz – czynniki zewnętrzne

Zła pielęgnacja, problemy genetyczne czy hormonalne lub po prostu urok posiadania cery naczynkowej – to tylko niektóre przyczyny powodujące tworzenie się rumieńców. Możemy wyróżnić również czynniki zewnętrzne, które - poprzez bezpośrednie oddziaływanie na skórę - mogą spowodować jej zaczerwienienie.

 

Wpływ na to ma:

  • Opalanie się – na słońcu, jak i w solarium;

  • Korzystanie z sauny;

  • Duże zmiany temperatur – skrajnie: poparzenia słoneczne, odmrożenia;

  • Spożywanie alkoholu, ostrych potraw, kawy.

Zobacz: Jak chronić skórę przed wpływem zimna.

Czerwona twarz a niedobór witamin

Witaminy mają ogromny wpływ na nasze ciało, dlatego warto profilaktycznie badań ich poziom w naszym organizmie. Jeżeli lekarz stwierdzi niedobry, musimy wprowadzić odpowiednią suplementację.

Jakie witaminy mają wpływ na koloryt skóry? Powinniśmy zadbać o prawidłowy poziom witaminy C (wzmacnia naczynia krwionośne), B3 (chroni przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zmiany temperatury) oraz E (zapobiega starzeniu się skóry poprzez zwiększanie zdolności komórek do wiązania wody.

Pamiętajmy jednak, że nadmiar witamin również może nieść za sobą negatywne skutki, np. świąd i przesuszenie skóry.

Jak walczyć z zaczerwieniem skóry na twarzy ?

Przede wszystkim musimy ograniczyć narażanie naszej skóry na czynniki zewnętrzne, jakimi są słońce oraz zmiany temperatur. Dlatego powinniśmy korzystać z kremów z odpowiednim filtrem.

Bardzo ważny jest również dobór kosmetyków odpowiednich do naszej cery oraz delikatne obchodzenie się ze skórą.

Zaczerwieniona twarz - jakie kosmetyki wybrać ?

Najlepszym wyborem będą kosmetyki budujące barierę ochronną naszej skóry przed czynnikami zewnętrznymi oraz wzmacniające ściany naszych naczynek krwionośnych.

 

Kosmetyki bez etykiet stoją na blacie. Źródło: https://unsplash.com/photos/jbjmimlaC-U

 

Kremy, toniki, płyny micelarne - mocno nawilżające, natłuszczające oraz łagodzące podrażnienia o działaniu kojącym.

Sprawdź: Kosmetyki do walki z rumieńcami

Stosując odpowiednią pielęgnację, mając na uwadze prawidłową suplementację, jesteśmy w stanie skutecznie walczyć z zaczerwieniam na twarzy.

 

 

materiał zewnętrzny

Tagi:

uroda ,  kosmetyki , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót