Partner: Logo KobietaXL.pl

Sucha skóra twarzy - czym się charakteryzuje?

Sucha skóra na twarzy jest najczęściej bardzo cienka i wykazuje cechy cery wrażliwej. Reaguje bowiem szybko podrażnieniem na czynniki zewnętrzne, nieodpowiednie kosmetyki czy stres. Posiadanie takiej cery jest często uwarunkowane czynnikami genetycznymi. Ma również osłabiony płaszcz lipidowy. Dzieje się tak poprzez zmniejszoną aktywność gruczołów łojowych. Sprawia to, że skóra jest matowa i łatwiej traci odpowiedni poziom nawilżenia. Tym samym można mieć uczucie jej szorstkości i szybciej powstają suche skórki.

 

Sucha skóra twarzy cechuje się także jasnożółtym lub jasnoróżowym kolorem. Zdecydowanie bardziej prześwitują przez nią naczynia krwionośne. Nie jest elastyczna, a brak odpowiedniego nawilżenia może powodować szybsze powstawanie pierwszych zmarszczek. Z tego powodu trzeba uważać na brak ochrony przed słońcem, a także zimnem, używanie mocnych detergentów czy częste wycieranie twarzy.

 

Objawy suchej skóry twarzy

Cera przesuszona to taka, która jest szorstka w dotyku, jest również często popękana i ma odczyn rumieniowy. Możliwe jest również jej lekkie łuszczenie. Czasami pojawia się nawet świąd lub pieczenie, które uprzykrza codziennie funkcjonowanie. Jeżeli pracujemy w miejscu, gdzie mamy styczność z dużą ilością chemikaliów to również możemy zauważyć ich niekorzystny wpływ na kondycję naszej cery.

 

Można także zauważyć zmniejszoną produkcję sebum, które zabezpiecza płaszcz hydrolipidowy skóry. Z tym problemem zmagają się z kolei osoby, które posiadają cerę skłonną do przetłuszczania się. Nie warto bagatelizować tego problemu, ponieważ dyskomfort osób, które zmagają się z przesuszoną skórą jest niezwykle wysoki.

Jak dbać o suchą skórę twarzy?

Przede wszystkim warto jest skonsultować swój problem z dermatologiem. Tylko specjalista w tej dziedzinie będzie w stanie dokładnie określić proces leczenia. Jeśli jednak potrzebujemy intensywnego nawilżenia po przebywaniu w suchym, klimatyzowanym pomieszczeniu bądź po locie samolotem, można postawić na produkty, które sprawnie przywrócą nawodnienie. Pierwszym z nich jest krem lipidowy. Można go zastosować w formie kojąco-nawilżającej maski. Wystarczy nałożyć grubszą warstwę na twarz i pozostawić na 15-20 minut. Złagodzi to uczucie ściągnięcia i pieczenia, a także ukoi zaczerwienienie.

 

Kolejnym sposobem na dodanie witalności cerze jest serum do twarzy. Można stosować je nawet dwa razy dziennie, tak długo, jak potrzebuje tego nasza skóra. Szczególnie polecane są produkty z zawartością kwasu hialuronowego, witaminy C czy retinolu. Dzięki nim wzmocnione zostają funkcję bariery ochronnej naskórka. Efekt nawilżenia może utrzymywać się nawet do dwóch dni.

 


Tagi:

uroda ,  kosmetyki ,  sucha skóra , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót