Partner: Logo KobietaXL.pl

Ludzie, którzy jedzą śniadanie, nie są bardzo głodni w porze lunchu. Rezygnując z niego, sprawiasz, że twój mózg szybciej myśli o wysokokalorycznych potrawach – twierdzą eksperci.

 

A ci, którzy jedzą na śniadanie owsiankę, zapanują nad głodem dłużej i znacznie szybciej schudną! Ta informacja pochodzi z Annals of Nutrition & Metabolism.

 

W przeprowadzonym badaniu wzięło udział 36 osób które podzielono na trzy grupy. 18 z nich miało nadwagę, 18 wagę normalną. Każda grupa miała inne śniadanie – jedni pili tylko wodę, drudzy jedli 350 kalorii w postaci płatków kukurydzianych, a pozostali 350 kalorii w postaci owsianki.

 

Co się okazało? Naukowcy badali poziom apetytu i poziom cukru we krwi po zjedzonym śniadaniu. Jak się okazało, pomimo tej samej liczby spożytych kalorii, po trzech godzinach bardziej byli syci jedzący owsiankę. O dziwo, poziom głodu u pijących samą wodę i jedzących płatki kukurydziane był na tym samym poziomie.

 

Niedawno też podałam przepis na dietę z owsa z cynamonem. Owies zawiera witaminę B, żelazo, magnez, cynk, miedź, a więc szereg potrzebnych nam składników. Dodatkowo syci, co pozwala zmniejszyć uczucie głodu. Zapobiega zaparciom, a węglowodany w nim zawarte wolniej się wchłaniają.

 

Na swoje potrzeby dietę zmodyfikowałam i podaję Wam przepis:

 

Około szklanki płatków owsianych (ja kupuję bezglutenowe z dodatkiem nasion chia) zalewam na noc w dzbanku od miksera wodą – około 1/litra wody.

 

Rano dodaję łyżkę miodu zmieszanego z cynamonem – to rewelacyjna mikstura na odchudzanie i dla zdrowia.

Miksuję do otrzymania jednolitego koktajlu. Około szklanki wypijam rano, co jest sukcesem, bo nie jadam śniadań. Pozostałą część przelewam do kubka (ja pracuję w domu, ale można przecież w małym termosie zabrać ze sobą!) i jeśli poczuję nagłą chęć na zjedzenie czegokolwiek, wypijam kilka łyków. Dzięki temu jem o wiele mniej i przede wszystkim nie mam zapotrzebowania na słodkie przekąski!

 

W ciągu tygodnia udało mi się schudnąć 3 cm w talii!

Tagi:

owies ,  owies z cynamonem ,  odchudzanie ,  miód ,  cynamon ,  miód z cynamonem , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót