Partner: Logo KobietaXL.pl

Ludzie, którzy jedzą śniadanie, nie są bardzo głodni w porze lunchu. Rezygnując z niego, sprawiasz, że twój mózg szybciej myśli o wysokokalorycznych potrawach – twierdzą eksperci.

 

A ci, którzy jedzą na śniadanie owsiankę, zapanują nad głodem dłużej i znacznie szybciej schudną! Ta informacja pochodzi z Annals of Nutrition & Metabolism.

 

W przeprowadzonym badaniu wzięło udział 36 osób które podzielono na trzy grupy. 18 z nich miało nadwagę, 18 wagę normalną. Każda grupa miała inne śniadanie – jedni pili tylko wodę, drudzy jedli 350 kalorii w postaci płatków kukurydzianych, a pozostali 350 kalorii w postaci owsianki.

 

Co się okazało? Naukowcy badali poziom apetytu i poziom cukru we krwi po zjedzonym śniadaniu. Jak się okazało, pomimo tej samej liczby spożytych kalorii, po trzech godzinach bardziej byli syci jedzący owsiankę. O dziwo, poziom głodu u pijących samą wodę i jedzących płatki kukurydziane był na tym samym poziomie.

 

Jeszcze ważniejsze okazało się to, że osoby otyłe były dłużej syte po owsiance, niż ich koledzy z normalną wagą. Naukowcy stwierdzili, że owsianka jest idealnym śniadaniem dla pragnących schudnąć.

 

Potwierdzają to inne badania - pisałyśmy niedawno o owsianej diecie, odchudzającej 5 kilo w 5 dni.

Jej twórcą jest hiszpański lekarz.

 

Tagi:

odchudzanie ,  dieta ,  owies ,  owsianka , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót