Partner: Logo KobietaXL.pl

Od wielu lat pasjonuję się zdrowym żywieniem co jest nieodłącznym elementem sportowca, który chce osiągnąć maksymalną wydolność swojego organizmu. Na swoim Fan Page’u na Facebook’u (Justyna Marciniak) i blogu (www.sportisbeauty.pl) oraz na Instagramie (sportisbeauty) proponuję zdrowe i szybkie w przyrządzeniu posiłki a także pokazuję jak funkcjonuję.
Dieta to 80% sukcesu. Na początek warto wyłączyć z codziennej diety posiłki wysokokaloryczne i białe pieczywo. Pozbyć się słodkich napojów gazowanych, zastąpić sól dobrą przyprawą i pić dużo wody między posiłkami. Nie jedzmy też na noc i zero fast foodów. To pierwsze kroki mojego systemu. Ważne też jest CO i KIEDY jeść. Każdy jest inny i wielką rolę w układaniu diety odgrywa historia osoby która chce schudnąć oraz doświadczenie po drugiej stronie.
Sama ukończyłam odpowiedni kurs i pomagam w doborze odpowiedniej, indywidualnie dobranej (co jest teraz rzadkością) diety lub mogę rozpisać trening.
Najczęściej spotykam się z tym, że ktoś chce schudnąć ale szuka wymówek... Pierwszą ‘’sztuczką’’ jest podjęcie decyzji. Musimy nastawić się, że może być ciężko, ale też wiedzieć, po co to robimy. Walczymy o zdrowie, lepsze samopoczucie i wygląd marzeń, a może trwałe zmiany w naszym życiu? Można szybko schudnąć ale często pojawia się efekt jojo. Jestem zwolenniczką trwałych zmian systemu żywieniowego. Nie zapominajmy o wodzie która napędza metabolizm.Zawsze trzeba mieć butelkę wody mineralnej niegazowanej pod ręką. Więcej u mnie na blogu www.sportisbeauty.pl.
Motto którym w życiu się kieruję: ‘’Nie jest ważne czy jesteśmy lepsi od kogoś, lecz czy jesteśmy lepsi od poprzedniej wersji siebie samego’’.
Kobiety i mężczyźni. Po godzinach lubię czytać książki psychologiczne, psychologia w sporcie lub motywacyjne.
Mam twardy i nieraz ciężki ale konsekwentny charakter. Jestem pół na pół- silna i konsekwentna, ale podobno został mi dziewczęcy i młodzieńczy uśmiech, bo co jakiś czas to słyszę. Kocham szpilki, zadbane paznokcie, od małego umiem zrobić perfekcyjny makijaż, dbam o siebie i lubię modę - czuję się stuprocentową kobietą. Nikt nie może powiedzieć, że sport który uprawiam odebrał mi kobiecość. Jestem przekonana o swojej wartości jako kobieta.

W mężczyznach lubię, że nie przejmują się drobnostkami, są ukierunkowani na wykonanie zadania, myślą jednotorowo i są dobrymi negocjatorami. Kobiety podziwiam za dobry gust, smak, intuicję i podzielną uwagę. Kiedyś widziałam świetny skecz o mózgu kobiety i mężczyzny: Mężczyzna koncentruje się na tym co obecnie robi, podczas gdy kobieta potrafi myśleć o kilkudziesięciu rzeczach na raz. Obie płci mogą się od siebie wiele nauczyć, jednak trzeba zachować swoją tożsamość.
W związku ważne jest, by wzajemnie się rozumieć, wspierać swoje działania i być ze sobą szczerym. Darzyć się zaufaniem i szacunkiem. To coś, co cenię w związku. Na wszystko w życiu jest czas. Praktycznie wszyscy moi znajomi z podstawówki, z liceum, ze studiów mają już dziecko, dwójkę lub tójkę. Są po ślubie lub rozwodzie.Do tego trzeba dojrzeć. Mam w życiu obecne priorytety i na tym chce się skoncentrować. Nie chcę robić czegoś połowicznie tylko tak jak zawsze- na 100%.

Mam nadzieję, że mój blog odniesie sukces. Że wiele kobiet odnajdzie w nim inspiracje do działania, do pozytywnych zmian w swoim życiu.Że pomogę im w doborze indywidualnej diety lub programu treningowego.
Mam nadzieję, że z takimi osobami będę miała okazję spotkać się osobiście i że wiele osób wesprze moje działania. Chcę krzewić kulturę fizyczną i inspirować. Tego można mi życzyć.

Justyna Marciniak

Czytaj także Charakter decyduje o zwycięstwie

Zdjęcie Edyta Grigiel

Tagi:

zdrowie ,  domowe porady ,  Justyna Marciniak ,  blog , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót