Partner: Logo KobietaXL.pl

Kiedy najlepiej podkręcić swój metabolizm? O poranku! Naukowcy, dietetycy i specjaliści od zdrowego żywienia w tej kwestii są zgodni - moment tuż po przebudzeniu to czas kiedy najlepiej zadbać o własną przemianę materii. Dlatego tak ważne jest, aby nie zapominać o pierwszym posiłku w ciągu dnia czyli śniadaniu. Nasz metabolizm słabnie w ciągu dnia, ale jest kilka prostych, tanich sposobów, aby nie tylko jego poziom pozostawał na odpowiednio wysokim poziomie, ale żeby z upływem czasu działał jeszcze lepiej. I nie wierz już nikomu kto powie, że nie mamy żadnego wpływu na nasz metabolizm!

5 sposobów na podkręcenie metabolizmu.

1. Tuż po przebudzeniu wypij szklankę ciepłej wody z cytryną. Postaraj się, aby codziennie była to twoja pierwsza czynność, którą wykonujesz po przebudzeniu. Tak przygotowany napój nie tylko oczyści twój układ trawinny, ale również rozbudzi twój matabolizm i usprawni działanie układu limfatycznego. Sok z cytryny doskonale wpływa na układ pokarmowy, ale jeśli napój jest dla ciebie zbyt kwaśny, nie zaszkodzi dodać do niego łyżeczkę organicznego miodu. Dodatkowo dzięki glukozie i fruktozie zawartej w miodzie otrzymasz dodatkowy zastrzyk energii na cały dzień. Staraj się dostarczać swojemu organizmowi jak najwięcej płynów w ciągu dnia - niech to będę jednak zdrowe napoje lub ciepłe zupy. Unikaj kawy, drinków energetycznych i alkoholu.

2. Podskakuj na trampolinie przez 5 minut. Odkąd mini trampoliny zrewolucjonizowały fitness w zeszłym roku są dostępne praktycznie w każdym sklepie z akcesoriami sportowymi. Świat zwariował na tym punkcie, może i tobie się spodoba? Osoby, które zainwestowały pieniądze w mini trampoliny są zgodne - nie przejdziesz obok nich obojętnie, więc bądź gotowy na to, że w ciągu dnia twoje radosne podskoki na trampolinie będę trwały trochę dłużej niż 5 minut. Dlaczego są efektywne? Po pierwsze podskoki  usprawnią krążenie krwi i limfy w twoim ciele. Po drugie pomogą utrzymać prawidłowe funkcjonowanie twojej tarczycy, a zapewnie nie raz słyszałeś, że zarówno twój układ limfatyczny jak i sprawna praca tarczycy są niezywkle ważne podczas utrzymania metabolizmu na właściwym poziomie i to właśnie podskoki na trampolinie mogą zdziałać cuda.

3. Poznaj 5 tybetańskich rytuałów. System ćwiczeń znany od ponad 2 tysięcy lat jest doceniany na całym świecie przede wszystkim ze względu na niezwykłe właściwości odmładzające. Od niedawna mówi się również o niezwykłych właściwościach odchudzających właśnie ze względu na fakt, że rytuały stosowane systematycznie potrafią w niezwykły sposób przyspieszyć matabolizm. Osoby praktykujące tybetańskie ćwiczenia od dawna twierdzą, że wystaczy poświęcić im zaledwie 15 minut dziennie, a już po kilku pierwszych dniach ich stosowania można zauważyć niezwykłe zmiany w swoim organizmie - zwłaszcza ogromny przypływ energii. Filmy instruktażowe znajdziecie bez najmniejszego problemu na stronie www.youtube.com.

4. Jedz jaja. Bez względu czy będą to jajka na miękko, twardo, w koszulkach czy po prostu jajecznica świetnie podkręcą twój metabolizm i na długo zlikwidują uczucie głodu. Pamiętaj, że aby przyspieszyć matabolizm dietetycy przestrzegają - w twoim menu nie może zabraknąć białka, a jajka są jednym z najlepiej przyswajalnych źródłem aminokwasów, białko jaja kurzego nasz organizm wykorzystuje w całości. Aby jednak w ciągu zaledwie tygodnia jaja nie stały się twoim najgorszym, porannym koszmarem dbaj, aby posiłki które z nich przygotujesz były jak najbardziej urozmaicone.

5. Zmień zwykłą herbatę na herbatę Kombucha. Jeśli nie wyobrażasz sobie poranku bez kubka ciepłej herbaty spróbuj wybrać tę, która będzie działała dobroczynnie na twój organizm. Wciąż mało znana w Polsce, a stosowana od tysięcy lat ze względu na swoje lecznicze właściwości jest herbata Kombucha (kombucza). Kombucza jest porostem , ale ze względu na swoje działanie częściej nazywany jest grzybem herbacianym lub cudownym grzybem. Oprócz tego, że pobudza metabolizm ma również silne działanie detoksykujące, powoduje oczyszczanie krwi, wspomaga leczenie bezsenności, zapalenia stawów, ale zalet herbaty jest znacznie więcej. Jak działa? Napój przygotowywany na bazie kombuczy zawiera kwas glukuronowy i to właśnie on poprzez zdolnośc do wiązania się z truciznami z zewnątrz oraz substancjami szkodliwymi powstającymi wewnątrz naszego organizmu działa silnie odtruwająco.

 

Pamiętaj jednak, że przy stosowaniu każdej metody najważniejsza jest systematyczność! Staraj się, aby poznane triki stały się twoimi zdrowymi nawykami! KKR

glukuronowym

Tagi:

odchudzanie ,  ćwiczenia ,  dieta ,  metabolizm ,  kobieta ,  oczyszczanie , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót