Partner: Logo KobietaXL.pl

Mole, zarówno spożywcze, jak i odzieżowe, są powszechnym problemem w wielu domach. Choć folia aluminiowa sama w sobie nie odstrasza owadów, jej skuteczność wzrasta, gdy zawiniemy w nią specjalną "niespodziankę".
 
Mole nie są fanami określonych zapachów, takich jak lawenda, goździki, wanilia, anyż, cynamon, mięta czy liście laurowe. Zawinięte w folię i umieszczone w odpowiednim miejscu, te naturalne odstraszacze mogą pomóc wyeliminować problem z molami i zapobiec ich powrotowi.
 
Dla lepszego efektu zaleca się regularne wymienianie "wkładów" w kulkach z folii. Można również wzmocnić efekt za pomocą olejków eterycznych. Oczywiście, niezależnie od metody, kluczowe jest utrzymanie czystości - regularne sprzątanie szafek kuchennych i usuwanie resztek jedzenia.
 
Folia aluminiowa ma jednak wiele innych zastosowań. Może służyć jako skuteczny środek do czyszczenia kranów, eliminując osad bez uszkadzania powierzchni. W pralce ogranicza elektryzowanie się ubrań. Jeżeli owiniecie folią aluminiową stopy, będziecie mieć relaksująco-rozgrzewający zabieg za grosze.
 
Więcej przeczytasz w Onecie: https://kobieta.onet.pl/dom/porady/trzymam-w-szafie-kulki-z-folii-aluminiowej-oszczedza-mi-to-sporo-nerwow/p0eepbj


 

 

Tagi:

kuchnia ,  folia aluminiowa , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót