Partner: Logo KobietaXL.pl

Najlepszą metodą na zapchany odpływ jest zapobieganie jego zatykaniu, czyli jego regularna pielęgnacja. Niestety nie zawsze mamy na to czas lub zdarza się nam o tym zapomnieć. Bardzo często skutkuje to zapchaniem odpływu, do którego na co dzień dostaje się mnóstwo zanieczyszczeń. Jak poradzić sobie z tym kłopotem?

Skuteczne metody na zapchany odpływ

Istnieją trzy sprawdzone sposoby pozwalające odetkać odpływ zarówno w łazience, jak i w kuchni. Są nimi:

 

- metoda chemiczna

- metoda ciśnieniowa

- metoda mechaniczna

Czym charakteryzują się poszczególne metody?

 

W przypadku zapchanego odpływu najczęściej stosowana jest metoda chemiczna. Polega ona na wlaniu do odpływu odpowiednich środków mających na celu jego przepchanie. W trakcie zabiegu należy być bardzo ostrożnym, gdyż środki te mogą poparzyć nam dłonie (najlepiej używać ich w rękawiczkach). Oczywiście istnieje wiele przepisów na naturalne mieszaniny, które pozwolą pozbyć się zanieczyszczeń będących przyczyną zapchania.

 

Metoda ciśnieniowa to nic innego jak gumowy przepychacz. Nakładamy go na otwór odpływowy, zatykamy otwór przelewowy i kilkakrotnie naciskamy i odciągamy drążek. Pompowanie spowoduje przepchnięcie brudu do dalszej części instalacji.

 

Ostatnią skuteczną metodą jest rozwiązanie mechaniczne, czyli sprężyna kanalizacyjna. Aby jej użyć, należy zdemontować syfon i ostry koniec sprężyny włożyć do odpływu. Kręcąc korbą sprężyna wsuwa się głębiej w instalację, przewiercając wszystkie przeszkody.

 

źródło 

Tagi:

porady domowe,  zatkany odpływ,  jak udrożnić zlew, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót