Partner: Logo KobietaXL.pl

Jeszcze niedawno na sali weselnej rzadko można było zobaczyć winietki, przez co początek uroczystości przysparzał gościom sporo stresu. Nigdy nie było wiadomo, czy uda się usiąść obok bliskich osób, czy też najlepsze miejsca przy stołach szybko zostaną zajęte i trzeba będzie siedzieć obok kogoś obcego. Obecnie ten problem niemal nie występuje, ponieważ większość par młodych decyduje się na winietki. Jest to praktyczne rozwiązanie, a zarazem jedna z dekoracji ślubnych, która zdobi stół i tworzy spójną całość z innymi dodatkami.

 

Papeteria ślubna – nieodłączny element każdego ślubu

 

Planując przyjęcie weselne, warto zadbać o dodatki, które będą atrakcyjne wizualnie, a przy tym znajdą praktyczne zastosowanie. W sklepie Amelia-Wedding znajdziemy produkty, które można dopasować do indywidualnych potrzeb, aby stały się miłym dodatkiem, podkreślającym jeden z najważniejszych dni w życiu. Podstawą są rzecz jasna zaproszenia ślubne, czyli jedne z pierwszych produktów, które musimy zamówić, planując ślub. Wśród dodatków nie może zabraknąć również winietek, czyli wizytówek z imionami i nazwiskami naszych gości. Jednak to nie wszystko. 

 

Również zawieszki na alkohol z sympatyczną rymowanką przykuwają uwagę gości i zachęcają do wspólnej zabawy. Nie można też zapomnieć o podziękowaniach dla gości, które mogą mieć różną formę, a też potrzebują odpowiedniej oprawy. Para młoda często wręcza gościom ciasto, miody, czekoladki, czy świeczki, a wszystkie te rzeczy wymagają praktycznych, personalizowanych pudełeczek, dzięki którym goście otrzymają atrakcyjnie zapakowane prezenty. Istotne jest, aby wszystkie te elementy były utrzymane w takim samym stylu, dzięki czemu osiągniemy spójny efekt, który z pewnością zrobi wrażenie na naszych gościach.

 

Winietki ślubne – dlaczego są niezbędne?

 

Winietki są niezbędne, jeśli chcemy, żeby goście weselni czuli się komfortowo. Szukanie miejsc, aby usiąść z bliskimi osobami, jest stresujące i odciąga uwagę od nowożeńców, którzy powinni być tego dnia najważniejsi. Często wymaga też zamieniania się miejscami z innymi gośćmi, co wprowadza chaos i w wielu przypadkach wymaga interwencji pary młodej. Tych niezręcznych sytuacji można w łatwy sposób uniknąć, umieszczając na stołach weselnych winietki z imionami i nazwiskami gości. Pozwolą one gościom szybko znaleźć swoje miejsca i sprawią, że przyjęcie weselne rozpocznie się bez stresujących sytuacji. Winietki ślubne, które można dopasować do indywidualnych potrzeb, znajdziemy na stronie: https://amelia-wedding.pl/dodatki-slubne/winietki-slubne/

 

 

Jakie winietki weselne wybrać?

 

Z wyborem winietek nie można zwlekać, ponieważ powinny one mieć stylistykę spójną z zaproszeniami ślubnymi. Oczywiście, jeśli na początku przygotowań nie planujemy winietek, a później zmienimy zdanie, nie ma problemu. Winietki ślubne można bowiem zamówić na każdym etapie. Duży wybór wzorów sprawia, że mogą one zostać zaprojektowane w dowolnym stylu. Winietki ślubne złote, w stylu boho, minimalistyczne – z łatwością można dopasować je do stylu, w jakim urządzone jest przyjęcie weselne. Chcąc postawić na klasykę, warto wybrać klasyczne winietki w minimalistycznym stylu, które zawsze się sprawdzą.

 

Warto jednak pamiętać, że wskazanie gościom miejsca przy stole to nie jedyna funkcja jaką pełnią winietki. Są one też ważnym elementem wystroju sali weselnej, a także mogą sprawić, że goście poczują się wyróżnieni. Zamieszczenie podziękowań za przybycie obok imienia i nazwiska to wspaniały pomysł, który sprawi, że goście poświęcą chwilę na obejrzenie winietki, zamiast zapomnieć o niej od razu po odnalezieniu swojego miejsca przy stole. Zainteresowanie wzbudzi również ciekawa aranżacja winietek. Można umieścić je we flakonikach, owocach, czy słoiczkach, dzięki czemu będą się prezentować niezwykle efektownie. Nie ma też konieczności umieszczania winietek na stołach. Można zostawić je na stoliku przy wejściu do sali, a poza imieniem i nazwiskiem podać też numer stołu. Dzięki temu goście szybciej znajdą swoje miejsca.

 

 

Jak usadzić gości przy weselnych stołach i nie popełnić gafy?

 

Wybierając projekt winietek, warto pamiętać o kilku kwestiach, aby uniknąć wpadek. Należy przede wszystkim wypisać winietki w prawidłowy sposób, aby nie urazić gości. Może się tak zdarzyć, gdy zapraszamy bliską osobę wraz z osobą towarzyszącą, której nie znamy. O ile dopisek “osoba towarzysząca” na zaproszeniu ślubnym jest dopuszczalny, umieszczenie go na winietce nie jest dobrym pomysłem. Przy potwierdzaniu obecności należy więc zapytać bliską osobę o imię i nazwisko osoby, z którą pojawi się na weselu. Problem może pojawić się również w przypadku najważniejszych osób na weselu. Zamiast imion i nazwisk można w takiej sytuacji użyć zdrobnień – np. Mama Panny Młodej, Babcia Pana Młodego. W razie wątpliwości kwestię tę można ustalić z bliskimi. Usadzając gości przy stołach, należy wziąć pod uwagę relacje między nimi. Osoby, które się lubią i mają ze sobą bliski kontakt, należy posadzić obok siebie, dzięki czemu będą się czuły swobodnie. Warto więc zdecydować się na winietki, ponieważ dzięki nim każdy gość będzie czuł się na weselu komfortowo.

 

Tagi:

wesele ,  winietki , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót