Partner: Logo KobietaXL.pl

Jako pierwsza projektantka na świecie stworzyła również metkę wypełnioną wodą święconą z bazyliki św. Piotra w Watykanie. Suknia posiada także cytat Ojca Świętego. To pierwszy taki projekt na świecie, a jego premiera przypada właśnie na 18 dzień maja.

 

Suknia ślubna polskiej projektantki w hołdzie Ojcu Świętemu

Karolina Seeger to projektantka mody ślubnej stawiająca na nietuzinkowe kroje. Kreacje pochodzące z jej salonu są chętnie wybierane przez kobiety z całego świata. W ostatnim czasie zyskała na popularności, gdy jako pierwsza w Polsce na czas pandemii wprowadziła maseczki ślubne dopasowane do projektowanych kreacji. Teraz stworzyła suknię, która ma oddać hołd papieżowi.

– Śp. Ojciec Święty jest bez wątpienia wyjątkową postacią, znaną całemu światu. Był człowiekiem o wielkim sercu, który zawsze pamiętał o swoich rodakach. W rocznicę jego setnych urodzin chciałam podkreślić, że pamięć o nim jest wciąż żywa – mówi projektantka z Wrocławia. – W ten sposób chciałam uczcić pamięć o Papieżu. Będzie to robiła także każda Panna Młoda, która zdecyduje się stanąć na ślubnym kobiercu właśnie w tej kreacji.

seeger

 

 

Metka z wodą święconą z Watykanu

 

Jednym z najważniejszych elementów sukni Watykan jest specjalnie zaprojektowana, wszyta metka wypełniona wodą święconą z bazyliki św. Piotra w Watykanie, którą Karolina Seeger przywiozła w styczniu tego roku.

 

seeger

 

 

– Od dłuższego czasu przygotowywałam projekt sukni, który będzie w całości poświęcony pamięci o Ojcu Świętym. Sam pomysł na stworzenie metki, której elementem będzie woda święcona zrodził się w wyniku mojej podróży do Watykanu – mówi Seeger. - Tej podróży suknia zawdzięcza także swoją nazwę.

 

seeger

 

Woda święcona została wykorzystana w sukni ślubnej po raz pierwszy na świecie. Sama kreacja ma kształt litery A i została uszyta z koronek z Nowego Jorku i tiulu z Włoch. W sukni są też wstawione słowa Jana Pawła II z wygłoszonej homilii w czasie Mszy świętej na Błoniach, 10 czerwca 1979 r. -  „Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć… Musicie być mocni miłością, która cierpliwa jest, łaskawa jest...”.

 

seeger

 

 

seeger

Suknia ślubna Watykan kosztuje 10 000 złotych.

 

 

zdjęcia biuro prasowe projektantki

Tagi:

ślub ,  wesele ,  Jan Paweł II ,  Watykan , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót