Partner: Logo KobietaXL.pl

Co wziąć pod uwagę wybierając zaproszenia ślubne? Sprawdź nasz praktyczny poradnik.

Traktuj gościa tak, jak sam chcesz być traktowany


Nawet tanie zaproszenia ślubne mogą być piękne, estetyczne i zapadające w pamięć. Okażesz też szacunek do swoich gości, dbając o jak najlepszą ich jakość. Kiedy w tym wyjątkowym dniu wejdą do Twojej sali weselnej i zobaczą dekoracje nawiązujące do konkretnej kolorystyki czy motywu, od razu skojarzą sobie estetyczne zaproszenia, które otrzymali nieraz i kilka tygodni wcześniej. 


Oczywiście nie ma nic złego w tym, aby zaproszenia ślubne były wypisywane ręcznie. Szczególnie jeśli masz estetyczne i ładne pismo. Jednak te personalizowane, wydrukowane wraz z imionami i nazwiskami gości, wyglądają znacznie lepiej. Jeszcze przed zamówieniem ich, koniecznie zwróć uwagę na poprawność odmiany imion i nazwisk.


Na zaproszeniach ślubnych zawrzyj najważniejsze informacje, spróbuj się wczuć w rolę gościa i zastanów nad tym, co jest najbardziej istotne. Miejsce, godzina, forma prezentu i prośba o potwierdzenie przybycia (RSVP) to absolutne minimum. Nie zapomnij też o podaniu swojego numeru telefonu, aby gość mógł się z Tobą szybko skontaktować. Profesjonalne, a jednocześnie tanie zaproszenia na ślub (zdjęcie pochodzi ze strony artma-zaproszenia.pl)


Czasem państwo młodzi dodają jeszcze mapkę z dojazdem jako wkładkę, wpisują ulubiony romantyczny cytat czy dodają charakterystyczną grafikę odnoszącą się do ich hobby. A kto zaprasza? To już zależy od państwa młodych, mogą wpisać się sami albo z rodzicami, oddając im szacunek. 


Spójność z innymi dekoracjami i z papeterią


Już zamawiając zaproszenia ślubne warto wiedzieć, jaki jest motyw, kolorystyka czy charakter imprezy. Wtedy znacznie łatwiej jest dopasować inne elementy dekoracyjne. 


Zaproszenia powinny być spójne z:


  • miejscem uroczystości i jego stylem,

  • numerem stolika,

  • winietkami,

  • drukowanym menu na stole,

  • zawieszkami na alkohol weselny,

  • opcjonalnie: księgą gości, pudełkami na koperty.


Do wyboru jest wiele stylów, w tym glamour, rustykalny, nowoczesny czy też boho. Zarówno dodatki jak i zaproszenia ślubne możesz zamówić w sklepie ArtMA

Zaproszenia ślubne wręczać osobiście czy wysłać pocztą?

Jeśli jesteś w stanie wygospodarować czas na spotkanie z bliskimi, zaproszenia ślubne dobrze jest wręczyć osobiście. Wtedy też będzie okazja do krótkiej pogawędki na temat wesela czy nawiązania bliższej relacji, jeśli jest to dalsza rodzina. 


Oczywiście jeśli bliscy mieszkają bardzo daleko, a nadmiar obowiązków nie pozwala na zorganizowanie spotkania, trzeba wysłać zaproszenie pocztą lub kurierem. W takiej sytuacji dobrze byłoby jednak uprzedzić gości telefonicznie.

Zaproszenia dla rodziców z małymi dziećmi


Często wśród par młodych pojawia się pytanie o to, jak wpisywać dzieci na zaproszeniach ślubnych. Wszystko zależy od konkretnej uroczystości, preferencji danej pary. Jeśli dzieci są zaproszone, powinny znaleźć się na zaproszeniu ślubnym. Można wymienić je z imienia albo po prostu dodać dopisek „wraz z dzieckiem/dziećmi". 


Kiedy nie uwzględnisz ich imienia, bo planujesz bawić się w gronie dorosłych, warto jeszcze podkreślić tę informację i przekazać ją rodzicom osobiście. Mogą uznać, że para młoda nie wspomniała o maluchach w zaproszeniu, bo jest to oczywiste, że cała rodzina jest mile widziana. Pamiętaj o tym, że to bardzo delikatna sprawa, także traktuj ten temat subtelnie i z szacunkiem. Tagi:

porady domowe ,  ślub ,  wesele , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz