Partner: Logo KobietaXL.pl

1. Kontroluj swojego kota przynajmniej raz w miesiącu. Sprawdzaj czy jego zdrowiu lub życiu nie zgrażają żadne pasożyty. Odrobaczaj go regularnie i dbaj o jego zdrowie, a będziesz mieć pewność, że będzie twoim wiernym kompanem na długie lata. Niektórymi pasożytami możesz się zarazić więc miej pewność, że nie są rozprzestrzeniane po całym mieszkaniu.

2. Wybieraj kuwety z pokrywą. Twój kot również potrzebuje chwili prywatności od czasu do czasu. Dodatkowo kuwety z pokrywami często posiadają miejsce do umieszczenia neutralizatorów brzydkich zapachów. Pamiętaj, aby kuwety umieszczać w miejscach, obok których nie przechodzą zbyt często domownicy.

3. Najlepszy napój dla kota? Mleko? Niekoniecznie. Wiele kotów ma nietolerancję laktozy i picie krowiego mleka nie będzie dla nich dobre. Woda w zupełności wystarczy.

4. Jeśli jesteś świeżo upieczoną właścicielką kota pamiętaj, że koty to nie psy. One chodzą własnymi drogami i nie są tak milusińskie jak psy. Lubią samotność i niezależność. Nie bądź więc zniechęcona jeśli twój nowy kotek nie będzie ci na początku okazywał tyle uczucia ile byś chciała. Może mu to zająć trochę czasu więc bądź cierpliwa.

5. Jeśli twój kot uwielbia drapać meble, ściany, drzwi etc. postaraj się przygotować mu miejsca gdzie będzie mógł to robić bez ograniczeń. Przygotuj dla niego specjalne kawałki dywanów i porozwieszaj na ścianach. 

6. Jeśli masz zamiar dopiero zdecydować się na kota musisz pamiętać, że małe dzieci i małe kotki w domu to nie jest najlepszy pomysł. Większość weterynarzy zaleca w przypadku posiadania w domu maluchów zdecydować się na koty, które mają około 6 miesięcy. 

7. W przypadku kociego moczu najlepszym środkiem likwidującym zapach jest soda oczyszczona. Wyczyść miejsce wodą z mydłem i pozwól mu wyschnąć. Następnie zasyp je sodą i pozostaw na 15 minut. Po upływie czasu odkurz miejsce. 

8. Koty uwielbiają bawić się rolkami papieru toaletowego, dlatego zawsze pamiętaj, aby umieszczać je poza ich zasięgiem.

9. Najlepszy sposob na usunięcie kociej sierści? Gumowa rękawica. Musisz nią pocierać wybrane miejsce, a włosy same będą się do niej przyczepiały.

10. Jeśli twój kot miał pchły, a ty nie możesz się ich pozbyć ze swojego domu przygotuj na nie pułapkę. Do miski z ciepłą wodą wlej kilka kropel płynu do mycia naczyń. Postaw pod lampką i upewnij się, że reszta świateł w domu jest wyłączona. Pchły przyciągnie światło i utopią się w wodzie.

11. Twój kot nie lubi obcinania pazurów? Większość z nich za tym nie przepada. Dlatego najlepszą porą na skrócenie pazurków twojego kota to moment tuż po jedzeniu. Kot jest wtedy wolniejszy niż zazwyczaj i trochę bardziej zrelaksowany. Po przycięciu nie zapomnij nagrodzić go za dobre zachowanie.

12. Nie zapominaj o szczotkowaniu! Koty to uwielbiają!

 

 

Tagi:

zwierzęta,  kot,  ciekawostki porady, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót