Partner: Logo KobietaXL.pl

1. Czy misie koala to prawdziwe misie?
Misie koala przypominają pluszowe niedźwiadki, bo mają pulchne ciała i zaokrąglone uszy. Jednak nie mają z nimi nic wspólnego. Są torbaczami. To znaczy, że swoje dzieci noszą w torbie na brzuchu, tak samo jak kangury. Co ciekawe, koala żywią się wyłącznie liśćmi drzew eukaliptusowych, które są trujące dla innych zwierząt.

 

2. Czy nietoperze są ślepe?
Nietoperze nie są ślepe. Potrafią widzieć w ciemności, natomiast światło słoneczne razi je. Potrafią łapać owady tak małe, że są one niewidoczne dla ludzkiego oka. Pomaga im w tym zmysł słuchu i echolokacja.

 

3. Czy jeżozwierz potrafi strzelać kolcami?
To płochliwe zwierzątko w sytuacji zagrożenia zwija się w kłębek i odwraca tyłem do przeciwnika. Ponieważ jego kolce są luźno osadzone, wystarczy najlżejsze dotknięcie, by utkwiły w skórze wroga. Kolce jeżozwierza mają na całej powierzchni drobne igiełki. Dlatego przy delikatnej próbie usunięcia kolca, coraz więcej igiełek wbija się w skórę. Jedynym sposobem na pozbycie się kolca jest mocne i zdecydowane szarpnięcie. Dzięki temu kolce są bardzo skuteczną bronią. Co ciekawe kolce są wypełnione powietrzem - pomagają jeżozwierzowi w pływaniu.

 

4. Czy dziobak to ssak, ptak czy gad?
Zaliczamy go do ssaków, choć stanowi prawdopodobnie gatunek łączący ssaki z gadami. Jak ssaki pokryty jest futrem, a matki karmią młode mlekiem. Składa jednak jaja, jak gady i ptaki.


5. Czy kozy naprawdę wszystko jedzą?
Zapewne widzieliście obrazki przedstawiające kozę, która zjada metalową puszkę. Kozy nie jadają metalu, a jedynie wylizują klej z etykietek. W rzeczywistości kozy są dość wybredne. Nie jedzą śmieci ani wyrzuconego jedzenia. Bardzo lubią owoce i warzywa. Mogą również jeść to, czego inne zwierzęta nie są w stanie, na przykład kolczaste gałęzie i wrzosy.

Tagi:

zwierzęta ,  ciekawostki ,  nauka , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót