Partner: Logo KobietaXL.pl

Bułgaria

Słoneczną i ciepłą Bułgarię można śmiało odwiedzać od końca maja do końca sierpnia. W tym okresie pogoda jest właściwie pewnikiem, nie ma chłodniejszych okresów i zimnych nocy. Liczba nowych hoteli rośnie, oferta turystyczna z roku na rok jest coraz bogatsza, plaże bardzo ładne i piaszczyste, a ceny relatywnie niskie.

Turcja

To wybór wielu Polaków od wielu lat. Turcja swoją popularność zawdzięcza pogodzie, która od początku maja do końca września gwarantuje upały i pewne słońce. Bardzo rozbudowana jest baza hotelowa i infrastruktura turystyczna, jest co zwiedzać, a hotele oferują mnóstwo wygód. A wszystko to w bardzo przyzwoitej cenie.

Grecja

Niesłabnącą popularnością cieszy się wciąż Grecja. Wybierane są głównie wyspy, a pośród nich, każda ma swoich miłośników. Raczej niewielkie, klimatyczne hotele, wspaniała kuchnia, muzyka i atmosfera, a do tego ciepłe morze, plaże i gwarantowane słońce. Do Grecji możesz się z powodzeniem wybrać na urlop od maja do końca września.

Chorwacja

Choć hotelowa Chorwacja nie należy do najtańszych, to jest bardzo chętnie wybierana jako kierunek wakacyjny. W Chorwacji można bowiem wypoczywać również na kempingach, kwaterach i w wynajętych domach. Te najlepsze wprawdzie zostały zarezerwowane już z początkiem roku, w takiej opcji, można skrzyknąć się ze znajomymi i zorganizować wspaniały urlop w domu z basenem przy niewielkim wydatku. A jeśli nie zdążyłeś? Poszukaj atrakcyjnych kwater. Chorwacja faktycznie jest piękna, gwarantuje przecudne widoki, ciepłe morze i gorące słońce od maja do września.

Portugalia

Wciąż tak samo kochana i chętnie wybierana, jako kierunek wakacyjny. Nic dziwnego. Piaszczyste plaże, ciepła woda, gwarantowana pogoda. A do tego, mnóstwo innych atrakcji – zabytki, cudowna atmosfera portowych miasteczek i przepyszne Porto – wymarzony urlop!

Albania

Popularność Albanii rośnie. Dzieje się tak za sprawą cudownego, gorącego klimatu, morza, słońca i lokalnego kolorytu. Dzięki temu, że kraj dopiero rozkwita turystycznie, baza hotelowa nie jest jeszcze zbyt rozbudowana, ale za to, ceny są bardzo atrakcyjne. O wiele niższe, niż najpopularniejsze kierunki z ubiegłych sezonów.

Izrael

To najczęściej wybierane państwo na Bliskim Wschodzie. W Izraelu również na pewno jest gwarantowane słońce i wysokie temperatury, ciepłe morze, a do tego arcyciekawa kultura, z którą stanowczo warto się zapoznać. Jeśli jeszcze nie byliście – warto się skusić.

Dominikana

To egzotyka, która staje się coraz bardziej dostępna i przystępna. Ceny bywają całkiem przyzwoite i właściwie jedynym minusem pozostaje długi lot – tego uniknąć się nie da. Czym wita Dominikana? Wspaniałą pogodą, choć trzeba przywyknąć do wysokiej wilgotności powietrza. Krajobrazem, którego nie pochłonęła jeszcze komercja – wciąż jak na dłoni, widać dzikość dżungli w jej najpiękniejszej okazałości. Jest tu co zwiedzać i oglądać. A do tego, Dominikana oferuje ciepło w nieco inne miesiące roku, jest więc doskonałą alternatywą dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na urlop w lokalnym sezonie. Dominikanę najlepiej odwiedzać podczas naszej zimy.

Tajlandia

Tajlandia jest coraz chętniej wybieranym kierunkiem podróży Polaków. Gwarantuje pogodę – czasem aż nazbyt ciepłą, piękne krajobrazy i mnóstwo atrakcji. Do tego, ma jeszcze jeden ogromny plus, na miejscu cieszy bardzo atrakcyjnymi cenami. Właściwie, jedynym sporym kosztem, jest bilet lotniczy. Na miejscu można zorganizować sobie wypoczynek za przysłowiowe grosze.

Egipt

Ostatnim – choć wcale nie wybieranym najrzadziej – kierunkiem w naszym zestawieniu jest znany i lubiany od lat Egipt. Choć mówiło się o różnych okresach pod kątem bezpieczeństwa, Egipt ma wciąż niesłabnącą rzeszę fanów. Zawdzięcza to pogodzie, którą cieszy w zasadzie przez cały rok, bardzo rozbudowanej bazie hoteli o różnym standardzie i do kompletu – bardzo atrakcyjnymi cenami.

 

https://sportroom.pl/blog/gotowy-na-wakacje-top-10-destynacji-2019/

 

Tagi:

podróże ,  wakacje ,  urlop , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: