Partner: Logo KobietaXL.pl

Weekend majowy to świetna okazja do spędzenia kliku dni poza domem. Zachęca do tego wiosna, dobra pogoda, a w tym roku także układ kalendarza – biorąc 3 dni wolnego, można cieszyć się aż 9 dniami przeznaczonymi na podróżowanie. Jedną z najbardziej popularnych destynacji jest Zakopane. Do odpoczynku zachęcają tam piękne widoki gór i kwitnących krokusów, niepowtarzalny góralski klimat czy lokalna kuchnia. Popularność turystyczna miasta przekłada się niestety na wysokie koszty spędzania czasu w stolicy Tatr, szczególnie w takim okresie jak długi weekend majowy. Eksperci Bancovo sprawdzili, ile taki pobyt może kosztować.

 

- Według naszych wyliczeń dwie osoby wybierające się na długi weekend majowy do Zakopanego muszą przeznaczyć na czterodniowy pobyt przynajmniej 2114 zł. Taką kwotę wydadzą przy założeniu, że wybiorą najtańsze opcje noclegu, obiadu czy pobytu w termach. Jeśli para spędzająca majówkę w Zakopanem nie będzie na wyjeździe oszczędzać, wyda znacznie więcej – nawet 8 846 zł. To ponad 2 razy tyle, ile wynosi średnie wynagrodzenie krajowe netto – mówi Monika Charamsa, Prezes Bancovo.

 

Przy wyliczeniach założono, że do Zakopanego wyjeżdżają dwie osoby, pobyt potrwa 4 dni od 1 do 4 maja (3 noclegi, 3 obiady, 3 kolacje z napojami z procentami i muzyką na żywo). Para dojedzie z Warszawy pociągiem, a w Zakopanem spędzi czas w termach (1 dzień), wybierze się na górski spacer i skorzysta z wyjazdu kolejką na Kasprowy Wierch. W stolicy Tatr kupi kilka pamiątek, a nawet zrobi sobie „zdjęcie z misiem”. Wyliczenia przeprowadzono w dwóch wersjach – oszczędnościowej i bez ograniczania się. W obydwu opcjach weekend w Zakopanem jest raczej dosyć drogą formą spędzenia majówki.

 

- Nawet ktoś zarabiający powyżej średniej krajowej może mieć kłopot, żeby taką kwotę „wyciągnąć z kieszeni”. Marzenia są jednak po to, by je spełniać, więc jeśli ktoś od dawna myślał o rozpoczęciu wiosny właśnie w długi weekend majowy w Zakopanem, to warto rozważyć możliwość realizacji planów wspierając się kredytem. Może to zrobić nawet „za pięć 12:00”, bo np. na naszej platformie kredyty udzielane są on-line, a pieniądze przelewane w kilkanaście minut, bez konieczności osobistego podpisywania dokumentów. Kredytobiorca otrzymuje co najmniej kilka ofert pożyczki, podobnie jak to wygląda w przypadku ofert hoteli. Sprawdziliśmy cenę takiego kredytu na ostatnią chwilę i przy niższej kwocie, czyli 2200 zł koszty kredytu zaczynają się od 305 zł. Zdecydowanie wskazane jest porównanie ofert kredytowych oraz wybór tej najtańszej i najlepiej dopasowanej do potrzeb. Jeśli wybierzemy tani kredyt, jego koszt, gdyby doliczyć go do sumy wydatków wyjazdu, nie wydaje się duży, stanowi tylko 12% wszystkich wydatków związanych z wyjazdem na majówkę w przypadku wersji oszczędnościowej – mówi Monika Charamsa z Bancovo.

 

Do majowego weekendu coraz bliżej, wolnych miejsc w hotelach i prywatnych kwaterach coraz mniej, więc jeśli ktoś pomimo dość wysokich kosztów marzy o majówce w Zakopanem, powinien już finalizować swoje zamierzenia.

Średnia krajowa wg GUS, dane za marzec 2019: brutto: 5164,53 zł netto 3 665,39 zł

 

 

Tagi:

podróże ,  Zakopane ,  majówka , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót