Partner: Logo KobietaXL.pl

El Caminito del Rey ( Szlak Króla) powstał w latach 1901-1905 jako trasa łącząca dwie strony kanionu Los Gaitanes (Desfiladero de los Gaitanes) – dzięki niej robotnicy budujący elektrownie wodną mogli transportować materiały i doglądać prac i budynków elektrowni. Nazwę zawdzięcza udziałowi króla Alfonsa XIII w uroczystości uruchomienia elektrowni wodnej, która miała miejsce w 1921 roku.

 

Wąwóz El Chorro (La Garganta del Chorro) to niesamowite miejsce, z ogromnymi murami skalnymi o wysokości dochodzącej do 400m ciągnącymi się na długości około trzech kilometrów. "El Chorro" można luźno przetłumaczyć jako "zryw", czyli dokładnie to, co robi woda podczas podróży przez wąski wąwóz. Różnica wysokości pomiędzy dwoma zbiornikami stworzonymi przez człowieka po obu stronach wąwozu dała unikalną szansę rozwoju elektrowni wodnej, niemal rewolucyjnego rozwiązania w tym czasie.

 

El Chorro znajduje sie w Parku Narodowym Desfiladero de los Gaitanes w Andaluzji. Polożone w odleglosci 50 km na północny zachód od Malagi zaliczane jest do najpiekniejszych miejsc w Europie do uprawiania wspinaczki. Znajduje sie tu ponad 2000 dróg o rożnym poziomie zaawansowania, o długosci od 10 do 350 metrów.

 

Szczegółowe informacje dla chętnych http://www.caminitodelrey.info/en/#3

 

Tagi:

podróże,  Hiszpania,  El Caminito del Rey, 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót