Partner: Logo KobietaXL.pl

Aby poprawić turystyczny wizerunek Egiptu i wyjść naprzeciw oczekiwaniom turystów, Egipskie Stowarzyszenie Biur Podróży (ETAA) uruchomiło nową infolinię - 19654, umożliwiającą turystom składanie skarg i przedstawianie sugestii. Jest to ruch zgodny z oczekiwaniami Ministerstwa Turystyki i Starożytności, które chce, aby osoby przybywające do Egiptu miały najwyższy poziom satysfakcji ze świadczonych tam usług turystycznych. Infolinia ma służyć jako narzędzie do szybkiego rozwiązywania problemów turystów i działa 24 godziny na dobę.

Mogą z niej korzystać zarówno miejscowi turyści, jak i przybysze z zagranicy. Wiceminister Turystyki i Starożytności, Ghada Shalaby, zapewnia, że wszelkie problemy zgłaszane przez turystów będą niezwłocznie rozwiązywane.

Dane kontaktowe infolinii mają być udostępniane w widocznych miejscach we wszystkich hotelach, biurach podróży i miejscach archeologicznych. Turyści mogą korzystać z infolinii również wówczas gdy chcą otrzymać ważne informacje, czy też mają obawy dotyczące swojego pobytu.

 

Hotel w Hurghadzie/ zdjęcie pixabay

Trzeba pamiętać, że turystyka w Egipcie nadal się odbudowuje po zapaści spowodowanej przez pandemię.

Ministerstwo Turystyki i Starożytności robi więc wszystko, aby Egipt miał dobrą markę, a osoby tu przybywające czuły się bezpiecznie i miały komfortową obsługę. Infolinia pod numerem 19654 została uruchomiona pod koniec 2021 roku, wcześniej jednak zajmowała się rozwiązywaniem problemów turystów dotyczących szczepień i pandemii Covid-19, a później sytuacją związaną z napaścią Rosji na Ukrainę. Poprzednia infolinia działała 12 godzin dziennie, a skargi można było wysyłać głównie poprzez SMS-y. Teraz ma być dostępna całą dobę i obsługiwać turystów w języku arabskim, angielskim oraz rosyjskim.

Informację o niej dostanie każdy już na lotnisku w SMS, który przychodzi od operatora. Uruchomiony został też adres mailowy tourist@mota.gov.eg, gdzie również można napisać o zaistniałym problemie.

 

Źródła https://bnn.network/finance-nav/egypt-bolsters-tourist-experience-with-24-7-complaints-and-suggestions-hotline/

https://www.hurghada24.pl/post/egipt-uruchomi%C5%82-turystyczn%C4%85-infolini%C4%99-gdzie-mo%C5%BCna-sk%C5%82ada%C4%87-skargi-dotycz%C4%85ce-%C5%9Bwiadczonych-us%C5%82ug

 

 

Tagi:

podróże ,  egipt , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: