Partner: Logo KobietaXL.pl

Rejsy wodne to jeden z najwygodniejszych sposobów dotarcia do najbardziej odosobnionych wysp rosyjskiego Dalekiego Wschodu i zobaczenia cudów natury Półwyspu Tajmyr. A widoki po drodze zapierają dech w piersiach!

 

Arktyka/ zdjęcie pixabay

 

W górę Jeniseju do wiecznej zmarzliny Arktyki

Podróż z Krasnojarska do Dundiki jest jednym z najbardziej ekscytujących rejsów w Rosji i jest bardzo popularna zarówno wśród Rosjan, jak i turystów zagranicznych. W trakcie wyprawy pasażerowie przekraczają krąg polarny, odwiedzają najbardziej wysuniętą na północ (i najbardziej zapomnianą) linię kolejową zbudowaną przez więźniów gułagu i wspinają się na płaskowyż Putorana – niezwykle malowniczy masyw, oddalony od ludzkiej cywilizacji.

Podróż licząca 2000 km w górę rzeki Jenisej na ekskluzywnych statkach wycieczkowych zajmuje 11-12 dni. Na statkach są eleganckie restauracje, siłownie i strefy SPA. Ale turyści powinni również pamiętać, że jest to najdroższa trasa w całej Rosji. Wycieczki zaczynają się od 500 000 rubli (ok. 25 500zł). Pakiet obejmuje trzy posiłki dziennie, wszystkie wycieczki, a także lot helikopterem na płaskowyż Putorana i wyprawę wędkarską.

 

 

Archangielsk/ zdjęcie pixabay

Przez Morze Białe do Solovki

Podróżni mogą dostać się do Archipelagu Sołowieckiego tylko drogą wodną (lokalne lotnisko nie działa regularnie). Najbliższy port lotniczy znajduje się w Rabocheostrovsk (Republika Karelii), ale dotarcie do legendarnego archipelagu statkiem wycieczkowym jest o wiele bardziej ekscytujące. Te wycieczki obejmują spędzenie kilku dni na wyspach archipelagu (jest tam klasztor, dawne koszary więzienne, labirynty skalne), do których trudno dotrzeć samodzielnie, a także wycieczkę do portów Archangielska i miast Karelii.

Wszystkie trasy zaczynają się w Petersburgu, Archangielsku i Moskwie i trwają 7-20 dni. Ceny zaczynają się od 50 000 rubli (ok. 2550 zł).

 

Biegun Północny/ zdjęcie pixabay

Na pokładzie lodołamacza na Biegun Północny

Ci, którzy mają wolne 30 000 $ (około 115500 zł), mogą zacząć rezerwować podróż na półtora roku przed wyjazdem. Podróż zaczyna się w Murmańsku - największym mieście świata poza kołem polarnym.

Pasażerowie spędzają dwa tygodnie na pokładzie prawdziwego lodołamacza nuklearnego, który co jakiś czas cumuje w portach Arktyki. Przy sprzyjającej pogodzie można popływać w oceanie, a nawet zorganizować piknik na krze! Trasa obejmuje Ziemię Franciszka Józefa, gdzie można zrobić zdjęcia niedźwiedziom polarnym z bliska i bez wychodzenia z kabiny. Ostatnim miejscem jest Biegun Północny.

 

Eskimosi/ zdjęcie pixabayZ Kamczatki do Czukotki


Na rosyjskim Dalekim Wschodzie jest wiele prawie niedostępnych miejsc, które uwodzą turystów swoim nietkniętym ręką człowieka pięknem. Rejsy dalekowschodnie rozpoczynają się w Pietropawłowsku Kamczackim i Anadyrze i obejmują wycieczki na wiele odosobnionych wysp. Wyspa Wrangla, na przykład, została nazwana „szkółką niedźwiedzi” - co roku co roku pojawia się nie mniej niż 300 niedźwiedzi, które tu czekają na swoje potomstwo. Wyspy Diomedesa to miejsce, gdzie następuje zmiana dat kalendarzowych, jest to też granica między Rosją a Stanami Zjednoczonymi – te dwa najpotężniejsze państwa na świecie dzielą tu tylko 4 kilometry! Na wyspie Yttygran jest aleja wielorybów, starożytne sanktuarium Eskimosów, a Przylądek Dieżniew to najbardziej wysunięte na wschód miejsce w kontynentalnej Eurazji. Niektóre rejsy obejmują zwiedzanie wysp z unikalnymi gatunkami ptaków i zwierząt morskich. Odwiedzający zapamiętają tę podróż do końca życia!

Rejsy dwutygodniowe kosztują ok 700 000 rubli (około 35 000 zł).

 

Rzeka Lena/zdjęcie pixabay


Rejs po Lenie


Rzeka Lena w Jakucji (lub Republice Sacha) to jedno z tych rzadkich miejsc, w których można podziwiać naturę w jej pierwotnej formie. Podróżni wyruszają z Jakucka, największego miasta wiecznej zmarzliny na świecie, i docierają do osady Tiksi, za kołem polarnym. Podczas podróży statek wycieczkowy zatrzymuje się przy Filarach Leny, a także małych osadach Even, gdzie odwiedzający mogą spotkać rdzenne plemiona Jakucji, a także zobaczyć wyspy Morza Łaptiewów. Dwutygodniowy rejs po Lenie kosztuje ok. 300 000 rubli (ok. 15000 zł).

 

źródło https://www.rbth.com/travel/333962-exotic-cruise-russia

 

Tagi:

podróże ,  rosja ,  rejsy , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót