Partner: Logo KobietaXL.pl

1. Unikaj ubrań, które krzyczą "JESTEM TURYSTKĄ". W wielu krajach turyści to łatwy kąsek dla złodziei. Z plecakiem i mapą w dłoni - możesz być pewna w 95%, że zostaniesz oszukana przez przemiłego sprzedawcę lub taksówkarza. Postaraj się sprawdzić wcześniej jak ubierają się kobiety w danym kraju. Przed wyjazdem możesz również poszukać informacji np. na forach internetowych, dotyczących tego jak traktowani są turyści w miejscu, do którego się właśnie wybierasz.

2. Utrzymuj kontakt. Upewnij się, że twoi przyjaciele wiedzą gdzie się zatrzymasz. Bądź z nimi w kontakcie - wysyłaj wiadomości tekstowe, dzwoń od czasu do czasu i melduj się na portalach społecznościowych.

3. Nie upijaj się. Musisz być zawsze świadoma tego, co dzieje się dookoła ciebie. Pijana, samotna kobieta w obcym kraju - to jedna z najniebezpieczniejszych sytuacji w jakich możesz się znaleźć. Pilnuj swoich drinków, aby mieć pewność, że nie znalazł się w nich żaden narkotyk. 

4. Pilnuj swoich rzeczy. Postaraj się zabrać ze sobą jak najmniej drogich urządzeń elektronicznych. Twój drogi sprzęt będzie bardzo atrakcyjny dla złodziei, ale jeśli musisz zabrać go ze sobą pilnuj swoich toreb - nigdy nie zostawiaj ich w poczekalniach, toaletach, sklepach etc.  

5. Rób zdjęcia. Nie ma nic gorszego niż przygoda bez uwiecznienia jej na zdjęciach. Nawet jeśli na początku będzie wydawała ci się nieudana, po kilku miesiącach lub latach spoglądając na zdjęcia wykonane podczas podróży przywołasz wyłącznie miłe wspomnienia

6. Nie bój się cudzoziemców. Staraj się poznawać nowych ludzi, rozmawiać z nimi, dzielić się swoimi przeżyciami. Nigdy nie wiesz kogo spotkasz na swojej drodze. Być może będzie to twój nowy przyjaciel lub autorka pięknych wyrobów z biżuterii. Poznawanie nowych ludzi i kultur rozwija i daje mnóstwo radości. Najwięcej, najbardziej fascynujących przygód i wspomnień, wśród osób podróżujących samotnie jest związanych właśnie z nowymi znajomościami zawartymi podczas wypraw. 

7. Podróżuj w dzień. Długie podróże z miejsca do miejsca najlepiej zaplanować w ciągu dnia. Tylko wówczas będziesz miała pewność, że nawet jeśli się zgubisz nie wpadniesz w panikę. Dodatkowo poczucie bezpieczeństwa da ci fakt, że wokół ciebie będzie wciąż mnóstwo ludzi, którzy będą mogli ci pomóc. 

8. Najważniejsze dokumenty, portfel i telefon trzymaj zawsze w zasięgu wzroku i ręki. Miej również "awaryjnie ukryte" pieniądze - jeśli nawet padniesz ofiarą złodzieja będziesz miała dodatkowe pieniądze np. na powrót. Nie trzymaj ich wszystkich w jednym miejscu - to zły pomysł. Nie zaszkodzi jeśli w telefonie będziesz miała zdjęcia lub kserokopie swoich najważniejszych dokumentów. 

9. Poznaj podstawowe słowa w lokalnym języku. Wystarczą najważniejsze - takie jak przywitanie, pożegnanie, prośba o wskazanie kierunku. To znacznie ułatwi ci komunikację, bo musisz pamiętać, że w przeciwieństwie do tego co myślisz, bardzo wielu cudzoziemców nie zna języka angielskiego. Podstawowe zwroty grzecznościowe to również wyraz szacunku dla lokalnych mieszkańców.

10. Baw się! Kup bilet i jedź do centrum miasta. Zwiedzaj, rób zdjęcia, próbuj lokalnych potraw, kup sobie coś ładnego i pamiętaj, że druga taka chwila już nigdy się nie powtórzy! 

 

KKR

Tagi:

podróże ,  styl życia ,  styl , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: