Partner: Logo KobietaXL.pl

Do dziś wystarczył negatywny test PCR na wjeździe, zrobiony maksimum na 96 godzin przed przylotem. Jednak ten przepis już jest nieaktualny. Teraz negatywny test trzeba mieć również przed powrotem, musi być wykonany w certyfikowanym laboratorium. Na jego podstawie wygenerujemy kod upoważniający nas do wyjazdu. Pozytywny test zapewne będzie skutkował pozostaniem na terytorium Kenii w kwarantannie. Kto jednak miałby za to wszystko płacić? Czy przepis dotyczy obywateli Kenii czy również turystów, którzy wjechali z negatywnym testem?  Tego nie wiemy, bo oddziały biur podroży, do których dziś dzwoniliśmy nie miały pojęcia, że jest nowy przepis.

- Nic nie wiemy, nic nie przyszło z centrali – dowiedzieliśmy się w jednym z nich. - Nie dostaliśmy żadnych informacji o zmianie przepisów.

Nowe restrykcje opublikowała już na swojej stronie Ambasada USA w Kenii:


Kenia testy

 

źródło https://ke.usembassy.gov/covid-19-information/

 

Kenia była jednym z nielicznych kierunków, gdzie pomimo obowiązkowego testu przy wjeździe, nie brakowało chętnych do wyjazdów. Co to oznacza dla turystów? Jak zareagują biura podróży?

- Trudno orzec – słyszymy w jednym z biur. - Do tej pory centrala starała się iść na rękę turystom, ale w tej chwili przy tym kryzysie w branży, trudno cokolwiek powiedzieć.

Na rządowej stronie pojawił się komunikat dotyczący nowych przepisów, trudno jednak jednoznacznie orzec, czy przepis dotyczy też polskich turystów:

Ambasada RP w Nairobi uprzejmie informuje, że od 11 stycznia br. podróżni opuszczający Kenię, którzy z uwagi na wymogi związane z przyjazdem do kraju docelowego lub tranzytowego muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR, obowiązani są posiadać wydruk testu opatrzony kodem inicjatywy Trusted Travel - TT (wzór testu poniżej), pozwalający na weryfikację  jego autentyczności. Wszystkie laboratoria wykonujące testy na COVID-19 w Kenii są włączone do systemu TT. Szczegóły w załączonej poniżej informacji Kenijskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego (KCAA, Kenya Civil Aviation Authority).

Także osoby przyjeżdżające do Kenii są zobowiązane do posiadania weryfikowalnego testu na COVID-19. Podróżni z krajów pozostających poza inicjatywą Trusted Travel mogą korzystać z narzędzia dostępnego na www.globalhaven.org.  Wstępne informacje na temat uzyskiwania wymaganych kodów w załączonym poniżej dokumencie.

Otrzymane dodatkowe wyjaśnienia i informacje w tej sprawie będą na bieżąco publikowane na naszej stronie internetowej.

https://www.gov.pl/web/kenia/informacja-dla-podrozujacych-do-kenii-dot-wymogu-potwierdzenia-testu-pcr-na-covid-19

 

Tagi:

koronawirus ,  Kenia ,  test ,  podróże , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót