Partner: Logo KobietaXL.pl

Oblewanie kobiet kwasem to częsta praktyka w krajach azjatyckich. Jednym z nich jest Pakistan, gdzie dochodzi do setek takich przypadków rocznie. Od 1994 roku było ich aż 7800! Z reguły nikt nie szuka winnych i nikt nie ponosi odpowiedzialności za oszpecenie i okaleczenie kobiety, chociaż zmiana prawa w 2011 roku przewiduje więzienie od 14 lat aż po dożywocie.

Za co można być ukaraną? - praktycznie za wszystko – za odmowę przyjęcia oświadczyn, chęć rozwodu czy nawet za chodzenie do szkoły. Kwasem oblewa się też w ramach tzw. zabójstw honorowych, czyli wtedy gdy kobieta zwiąże się z nieakceptowanym przez rodzinę mężczyzną.

 

Mussarat Misbah jest założycielką fundacji Depilex Smile Again Foundation, która pomaga wrócić do życia kobietom po ataku. Inspiracją było spotkanie Mussarat z ofiarą kwasu w 2003 roku. Od tamtej pory fundacja pomogła ponad 600 kobietom.

Nie tylko oferuje pomoc medyczną i psychologiczną. Mussarat założyła sieć salonów piękności, w których prace znalazły oszpecone na całe życie kobiety. Fakt, że mogą być przydatne, jest częściej ważniejszy od operacji plastycznej.

 

Tagi:

kobietaxl ,  Pakistan ,  oblewanie kwasem , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót