Partner: Logo KobietaXL.pl

Oto wpis Fundacj Tara:

Wszyscy razem pomóżmy wójtowi podjąć słuszną decyzję – skruszmy działaniem urzędniczy beton, wiemy że odpowiednia ilość reakcji na zaistniałą sytuację, po prostu ją zmieni, a Wy już sami wiecie co robić.

Dostaliśmy alarmującą wiadomość o tragedii zwierząt w Wygnance, wsi położonej przy wschodniej granicy Polski:
„Kolejne tragiczne miejsce. Znów dzieje się źle i nikt nie reaguje. Umierają kolejne młode. Konie z kantarami związanymi tak ze ledwo mogą oddychać. .. Proszę zróbcie coś z tym!
Województwo lubelskie, wieś Wygnanka w okolicy Międzyrzeca Podlaskiego. Sytuacja coraz gorsza. Człowiekowi, który jest właścicielem nie da się nic wytłumaczyć. Nic nie dociera. Ma około 11 koni w tym kuce i źrebaki. Jeden ogier młp. który kryje że tak powiem co może i kuc i klacz która tam jest "na dziko". Zwierzęta co prawda mają coś do jedzenia - czyli zapleśniałe siano lub kiszonkę i słomę... jednak teraz przy okresie wyźrebień i wykotów kóz aż boję się pomyśleć co będzie się tam działo... Na jednym ze zdjęć martwe, wczoraj urodzone koźlęta.

Na innym roczny ogierek zagryziony przez dorosłego ogiera (ponoć). Jeszcze inny roczniak wpadł pod busa jadącego z dziećmi do szkoły... też nie przeżył.. I jak sam właściciel się chwalił, że zrobił z niego kiełbasy...”

Scarlett zadzwoniła do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Radzyniu Podlaskim, aby poinformować o gehennie zwierząt. Okazało się, że sytuacja od wielu miesięcy jest doskonale znana urzędnikom. Powiatowy Lekarz Weterynarii zgłaszał sprawę do Prokuratora Rejonowego jeszcze w ubiegłym roku, jednak postępowanie umorzono.

W tym roku sprawa ponownie została zgłoszona do prokuratury, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Radzyniu Podlaskim oraz do Wójta Gminy Kąkolewnica. Jak wiadomo wszelkie sprawy sądowe, postępowania mogą się ciągnąć miesiącami. O natychmiastowym, tymczasowym odebraniu zwierząt i przekazaniu ich do gospodarstwa tymczasowego decyduje Wójt Gminy, który jednak zdaje się problemu nie widzieć.

Drodzy Państwo, może pomóżmy wójtowi podjąć decyzję? Wiecie co robić, dzwońcie i piszcie w sprawie zwierząt z Wygnanki:
Wójt Gminy Kąkolewnica Zbigniew Ładny, tel. 83 372 20 40, mail:
wojt@kakolewnica.lublin.pl

Zdjęcia Facebook Tara

Tagi:

zwierzęta ,  życie ,  Wygnanka ,  fundacja Tara , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót