Partner: Logo KobietaXL.pl

Opłatek Maltański to ogólnopolska akcja charytatywna, której organizator Związek Polskich Kawalerów Maltańskich, przy współpracy z Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej, co roku zaprasza do świątecznego stołu setki osób: ubogie rodziny wielodzietne, osoby samotne i niepełnosprawne. Dla wielu z tych osób możliwość wzięcia udziału w Opłatku Maltańskim jest jedyną szansą na poczucie świątecznej atmosfery Bożego Narodzenia.

W tym roku w akcji bierze 25 miast, Lublin wziął udział po raz pierwszy i jest jedynym miastem, w ktorym wymarzone prezenty dla dzieci kupili mieszkańcy regionu.

W Lawendowym Dworku przy wspólnej wigilii zebrali sie podopieczni MOPR. Jerzy Donimirski członek zarządu Związku Polskich Kawalerów Maltańskich i Hanna Wesołowska - Starzec, koordynatorka Opłatka Maltańskiego w Polsce przyjechali specjalnie, by podzielić się z nimi opłatkiem. Opłatek poświęcił ksiądz Ryszard Podpora w imieniu arcybiskupa, a w rolę Mikołaja wcielił się Adam Biały, franciszkanin zakonu trzeciego.

Lubelską imprezę przygotował Mirosław Augustyniak, właściciel Lawendowego Dworku, a nasz portal miał patronat medialny i koordynował akcję zbierania prezentów. I zapowiadamy, że w przyszłym roku też Opłatek będziemy organizować! Darczyńcom raz jeszcze dziękujemy!

Zobaczcie zdjęcia

 

 

Tagi:

Opłatek Maltański ,  Lublin ,  wigilia ,  święta ,  dzieci , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz