Partner: Logo KobietaXL.pl

Opłatek Maltański to ogólnopolska akcja charytatywna, której organizator Związek Polskich Kawalerów Maltańskich, przy współpracy z Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej, co roku zaprasza do świątecznego stołu setki osób: ubogie rodziny wielodzietne, osoby samotne i niepełnosprawne. Dla wielu z tych osób możliwość wzięcia udziału w Opłatku Maltańskim jest jedyną szansą na poczucie świątecznej atmosfery Bożego Narodzenia.

W Lublinie Opłatek Maltański odbywa się po raz pierwszy. Koordynuje go Mirosław Augustyniak właściciel Lawendowego Dworku, a patronat medialny ma nasz portal Kobieta XL.

 

I to właśnie portal zorganizował zbiórkę prezentów dla dzieci – listę przygotował MOPS. Całość od strony technicznej koordynowała Ewa Urban z Sulimo i bez jej fachowej pomocy nie byłoby nam łatwo czuwać nad listą, bo trzeba umieć graficznie pewne rzeczy robić.

 

Ale sukces całej akcji zapewnili mieszkańcy Lubelszczyzny, którzy otworzyli swoje serca i zakupili prezenty dla dzieciaków. Już są pięknie zapakowane i czekają w Lawendowym Dworku. Dziękujemy za wszystkie zapytania i maile w tej sprawie, za to, że chcieliście jak najlepiej dogodzić dzieciom, za dokładane do paczek słodycze i inne drobiazgi. Za to, że widać było, że dary płyną z głębi waszych serc, że chcecie aby podopieczni MOPS poczuli magię świąt.

 

opłatek maltański

- Miałem kontakt z częścią osób i jestem pod wrażeniem – mówi Mirosław Augustyniak. - Przychodzili cudowni ludzie, wrażliwi na los innych. Musze przyznać, że rozmowy z nimi to było niesamowite przeżycie.

 

Na naszej liście zostały zaledwie dwa prezenty i 3 odtwarzacze MP3. Do Opłatka zostało jednak jeszcze kilka dni. Mamy nadzieje, że i te dzieci nie zostaną pominięte.

 

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy! Jesteśmy jedynym miastem w Polsce, w którym pomoc dla dzieci przyszła od innych mieszkańców regionu.

Dziękujemy Małgorzacie Siennickiej z TVP, ks. Rafałowi Pastwie z Gościa Niedzielnego, Krzysztofowi Wiejakowi z Dziennika Wschodniego za pomoc w nagłośnieniu akcji.

 

PILNE : Doszło nam kilkoro dzieci - gdyby ktoś jeszcze chciał dołączyć – informacje znajdziecie na Facebooku

 

Magdalena Gorostiza

Tagi:

Opłatek Maltański ,  opłatek ,  prezenty ,  Lublin ,  lawendowy dworek , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót