Partner: Logo KobietaXL.pl

Skąd bierze się trądzik? 

Przyczyny pojawienia się trądziku mogą być różne. Najczęściej ma to bezpośredni związek z hormonami, a dokładniej mówiąc z brakiem ich stabilności. To właśnie dlatego najczęściej dotyka on nastolatków. Wtedy bowiem organizm przechodzi bardzo intensywny rozwój i przekształcenie. Trądzik u chłopaka w wieku 12-18 lat jest więc zjawiskiem bardzo częstym.

Dorośli mężczyźni jednak także nierzadko muszą mierzyć się z problemami skórnymi. Z jaką więc przyczyną mamy wtedy do czynienia? Tutaj znacznie trudniej jest ją znaleźć. Najczęściej są to po prostu tendencje genetyczne. Przyczyną mogą być również wahania hormonalne. Warto zwrócić uwagę, że poprzez wypryski organizm bardzo często sygnalizuje nam o innych nieprawidłowościach, jakie w nim zachodzą. Wypryski pod oczami oznaczać mogą na przykład problemy z nerkami, natomiast te na czole często pojawiają się w związku z niewłaściwą pracą jelit. 

Trądzik u mężczyzn może być też spowodowany niewłaściwym stylem życia. Mała ilość snu, stres, czy też zła dieta bardzo często przyczyniają się do powstawania wyprysków na twarzy. Dotyczy to szczególnie diety bogatej w cukry i tłuszcze trans. Warto przyjrzeć się także sposobie golenia. Mężczyźni bowiem często zmagają się z trądzikiem w okolicy żuchwy i policzków, a ten zwykle pojawia się tam właśnie w wyniku niepoprawnego golenia. 

Co na trądzik? Najlepsze kosmetyki 

Zarówno trądzik u chłopaka, jak i u dorosłego mężczyzny, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Ważny jest zarówno dobór odpowiednich kosmetyków, jak i sam sposób i regularność w wykonywaniu czynności pielęgnacyjnych. Jeśli chodzi o kosmetyki, to podstawą jest produkt oczyszczający. Może mieć postać żelu lub lekkiej pianki. Należy stosować go rano i wieczorem. Następnie warto użyć także toniku oczyszczającego. Bardzo ważne, aby produkty stosowane przy trądziku nie zawierały alkoholu. Ten bowiem dodatkowo podrażnia i wysusza skórę. 

Bardzo ważnym elementem pielęgnacji skóry trądzikowej jest nałożenie serum. Doskonale sprawdzi się takie, które zapewnia silne nawilżenie. Warto sięgnąć też po serum kwasowe, na przykład z niacynamidem lub kwasem salicylowym. Składniki te fantastycznie działają na taki rodzaj skóry. A na koniec koniecznie nałożyć należy krem nawilżający, który domknie całą pielęgnację. 

materiał zewnętrzny

<

Tagi:

zdrowie ,  trądzik , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: