Reklama:

Aż około 80-90 proc. mieszkańców krajów rozwiniętych ma problemy trawienne i głównie są to zaparcia. Badania mówią, że na tę dolegliwość uskarża się nawet co druga kobieta. Kłopoty z jelitami ma co trzecia kobieta między 35 a 55 rokiem życia i co druga po 55 roku życia.

 

Tymczasem zalegające w jelitach masy kałowe gniją, wydzielają toksyny zatruwające cały organizm. Brzuch jest twardy, często wzdęty, bolący. Pojawia się złe samopoczucie, które jest w pełni uzasadnione.

Procesy gnilne w jelitach mogą doprowadzić do ciężkich chorób – systemu trawiennego, moczowo-płciowego, naczyniowego, kostnego, oddechowego, a nawet nowotworów.

 

Najczęściej występujące przyczyny zaparć to:

 

- brak błonnika w diecie

- siedzący tryb życia

- efekt uboczny leków

- zmiany w porządku dnia – np. wyjazd

- zmiana diety

- zbyt mało płynów

- stres, stany lękowe, depresja,

Do powstawania zaparć przyczyniły się również ceramiczne toalety, z których korzystamy. Mało sie o tym mówi, ale jest to duży problem - czytaj o prawidłowej pozycji przy oddawaniu stolca!

Niestety, jeśli już dopuścimy do takiej sytuacji, że mamy kłopoty z wypróżnianiem, bardzo często problem ciągnie się latami. Wiele osób korzysta wówczas ze środków przeczyszczających, które „wyręczają” w pracy jelita, co powoduje coraz większe problemy.

 

Dlatego lepiej sięgnąć po domowe metody. Oto przepis na koktajl, który powinien pomóc:

 

5 śliwek (mogą być suszone)

½ obranego jabłka

szklanka lekko ciepłej wody

łyżeczka miodu

Składniki miksujemy i pijemy na czczo. Śniadanie zjadamy najwcześniej po 40 minutach.

 

 

Tagi:

zdrowie,  zaparcia,  zatwardzenie,  stolec,  toaleta,  przeczyszczenie,  śliwki,  jabłka, 

Zostaw komentarz:


  • Komentarz od: ~natalia   zgłoś nadużycie  

    Suszone owoce pomagają ale nie mogę jeść ich zbyt dużo, zwłaszcza śliwek bo powodują u mnie wzdęcia, czopki są nieprzyjemne i nie rozwiązują problemu bo działają tylko na końcowy odcinek jelita, wolę doustny dicopeg bo nie wchłania się z przewodu pokarmowego i działa od początku układu pokarmowego.

  • Komentarz od: ~daniela   zgłoś nadużycie  

    Dużo jest sposobów na zaparcia. Ja się leczę suszonymi owocami, z efektami jest różnie, ale zazwyczaj pomagają. No i owsianka wspaniale na mnie działa! W ekstramalnych sytuacjach stosuję czopki i też pomagają, ulga w ciągu 15 minut.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Najnowsze
Newsletter
zapisz
Reklama:
Loading...