Partner: Logo KobietaXL.pl

Statystyki są bezlitosne- rak piersi jest jednym z najczęściej występujących wśród kobiet nowotworów. Chorobą najbardziej zagrożone są panie, które przeszły już menopauzę, oraz kobiety mające w kręgu swojej rodziny bliską osobę, którą zaatakował już ten podstępny nowotwór. Ale tak naprawdę rak piersi może spotkać każdą z nas: młodszą i starszą, mamę i kobietę bezdzietną, dziewczynę, w której rodzinie ktoś już chorował i taką, która opowieści o chorobie zna tylko z mediów...

Jak sobie z tym radzić? Przede wszystkim, by skutecznie chronić się przed nowotworem piersi musimy pamiętać o regularnych badaniach. Samobadanie może być pierwszym krokiem do rozpoznania groźnej choroby, ale także mniej niebezpiecznych zmian: torbieli, czy tłuszczaków. Równie ważne jest badanie dotykowe przy okazji każdej wizyty u lekarza ginekologa. Podstawą profilaktyki jest jednak regularne wykonywanie badań diagnostycznych. W zależności od potrzeb jest to USG lub mammografia.

Tak powinno być, jednak w praktyce wiele kobiet po prostu zapomina o własnym zdrowiu, znajdując na to wiele wymówek. Doskonale wie o tym doktor Marek Janisz, właściciel Kliniki Korona, specjalizującej się w diagnostyce i leczeniu chorób piersi:

- Młode dziewczyny zazwyczaj nie myślą o raku. Uważają, że problem nowotworu piersi dotyczy kobiet po 50. roku życia. Nie jest to prawdą! Zachorowań na raka w grupie wiekowej poniżej 30. roku życia nie jest dużo - i to usypia naszą czujność. Ale ja, niestety, miałem w swojej praktyce już wiele razy do czynienia z pacjentkami chorymi na raka piersi w wieku 18, 21, 24 lat. Apeluję zatem: proszę nie myśleć życzeniowo- rak piersi może dotyczyć każdego!

Aby przeciwdziałać podobnym sytuacjom niedawno powstał blog piekneizdrowepiersi.blogspot.com . To nowoczesne źródło informacji opracowanych przez ekspertów, ale podanych w atrakcyjny i ciekawy sposób. Każda z nas znajdzie tu wiele fachowych porad, cenne wskazówki dotyczące profilaktyki, a także inspirujące historie osób, którym przyszło zmierzyć się z chorobą. Blog Piękne i Zdrowe Piersi będzie zatem idealnym miejscem spotkań dla każdej kobiety, która w natłoku codziennych zajęć nie przestaje myśleć o tym, co najważniejsze - o własnym zdrowiu.

Spotkajmy się tam!

Tagi:

nowotwór ,  raki piersi ,  blog ,  kobieta ,  badania , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót
Wyszukiwarka
Newsletter
zapisz
Reklama: