Partner: Logo KobietaXL.pl

Naukowcy mówią jasno – tak! Soda to substancja, która może pomóc, ułatwić życie w domu, pozbawić nas rożnych dolegliwości. A wszystko to zawdzięcza swojemu ph.

 

To właśnie dzięki temu, połączona z kwasem zmienia poziom ph w naszych żołądkach. I dzięki temu soda jest niezastąpiona we wszelkich niestrawnościach. Ale to też sprawia, że dzięki niej można się pozbyć nieświeżego oddechu z ust.

 

Przy kłopotach z żołądkiem, pij ¼ łyżeczkę sody rozpuszczoną w szklance wody raz dziennie. Ale pamiętaj – jeśli dolegliwości nie przejdą po 2 tygodniach, skonsultuj się z lekarzem! Nie pij sody 2 godziny wcześniej lub później po zażyciu leków. Ponieważ obniża kwasowość żołądka, może mieć wpływ na ich wchłanianie!

 

Soda świetnie pomaga przy ugryzieniach insektów. Zrób domową pastę – 1 część sody, 3 części wody i przykładaj na ukąszone miejsca.

 

Mycie zębów sodą, nie tylko je wybiela, ale też mieszanka sody z wodą – ph łyżeczki na szklankę, likwiduje śmiedzący oddech. Te zalety sody możesz wykorzystać w lodówce – wystarczy włożyć otwarty pojemnik z sodą, aby pochłaniał wszelkie zapachy. Możesz ją włożyć również do zmywarki na czas, w którym zbierasz naczynia do mycia.

 

Nie jest prawdą, że soda leczy raka. Lecz może pomóc zwalczyć skutki chemioterapii. Większość podawanej chemii jest bardziej toksyczna w kwaśnym środowisku. Soda może być pomocna, ale skonsultujcie to z lekarzem!

 

Podobnie można pomóc płukanką z sody, kiedy po chemioterapii dochodzi do zmian w jamie ustnej – wystarczy płukać ją roztworem z 1/4 łyżeczki sody, 1/8 soli wymieszanej ze szklanką ciepłej wody.

 

Ale pamiętajcie, by nie stosować sody bezpośrednio na skórę czy na włosy. Domowe szampony będące mieszanką sody i octu z jabłek, najpierw dadzą połysk, ale długo stosowane zniszczą twoje włosy.

 

Soda jest wskazana dla sportowców, aby szybko się nie odwadniać przy długotrwałym wysiłku. Można ją w tym celu wykorzystać, ale sporadycznie Regularnie jej stosowanie tylko zaszkodzi organizmowi!

 

źródło https://www.webmd.com/a-to-z-guides/baking-soda-do-dont

 

Tagi:

soda oczyszczona ,  zdrowie ,  dom ,  porady domowe ,  nowotwór ,  chemioterapia , 

Kliknij, aby zamknąć artykuł i wrócić do strony głównej.

Polecane artykuły:

Podobne artykuły:

Powrót